Sparta rozhodla pražské derby čtyřmi góly ve druhé třetině

sob, bumPrávo

Poprvé od převzetí mistrovského poháru přivítali hokejisté Sparty v T-Mobile Areně Slavii. A stejně jako na finále, i na nedělní zápas budou mít příjemné vzpomínky.

Spartě opět stačila k vítězství jedna třetina. V pátek proti Litvínovu rozhodla ve třetí části, městské derby vyhrála díky prostřední dvacetiminutovce, v níž soka rozdrtila 4:0. I přes závěrečný tlak Slavie už domácí zápas neztratili.

V jejich brance začal nečekaně Salfický, ale po čtyřech minutách už šel do branky Duba, který měl po rozbruslení problém s bruslí. První desetitisícová návštěva sezóny čekala na gól 28 minut, pak Hlaváč načal útočné manévry. Během druhé části inkasoval gólman Svoboda čtyřikrát a poprvé ve Slavii pustil do branky Hronka.

S ním za zády po Doležalově překvapivé střele a Beránkem využité přesilovce hosté snížili na dvoubrankový rozdíl, ale domácí v čele se skvělým Dubou drama odmítli.

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparta: "Fantastické zákroky předváděl Duba v brance, je to především jeho vítězství.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: " Nebyli jsme výrazně horší, ale narozdíl od Sparty jsme nedokázali proměňovat šance."

Sparta Praha - Slavia Praha 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Tabaček), 34. Stehlík (P. Ton), 35. Netík (Hlaváč), 40. P. Ton (Štrba) - 47. Doležal (Kadlec), 51. Beránek (Kadlec). Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Jass (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.593.
Sparta: Salfický (4. T. Duba) - Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Netík, J. Hlinka, Hlaváč - Hromas, Langhammer, Dragoun - Podlešák, Krätzer, Vrbata. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Slavia Praha: A. Svoboda (41. Hronek) - Jass, Kadlec, Žižka, Drtina, Hlavačka, Graňák, Kolařík - Bednář, Beránek, D. Hruška - Čermák, Rataj, Sup - L. Havel, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.