Hokejisté Vítkovic převálcovali Kladno

OSTRAVA

Hokejové Vítkovice rozdrtily svého soupeře třemi góly během 52 vteřin na začátku druhé třetiny, Kladnu v neděli nepomohlo ani střídání gólmanů. Hosté sice utkání nezabalili, ale šanci na obrat už v podstatě neměli, prosadili se jen z přesilovky.

Kladenský Evan v úvodu nastřelil tyčku, domácí v sestavě i s obráncem Ovčačíkem, který přišel z Havířova, pak přestáli 30 sekund ve třech, ovšem sami promrhali dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem. Do vedení poslal zvedající se ostravský tým až Irgl, který svou druhou trefou těsně po přestávce načal velké chvíle Vítkovic.

O 27 s později vyhnal Tomášek na střídačku Orcta, ale jeho nástupce Lev kapituloval už po dalších 25 vteřinách. Kladno snížilo v početní výhodě, ovšem pak si první gól v extralize na konto domácí Mikula a bylo v podstatě rozhodnuto. Závěr zápasu se jen dohrával.

Miroslav Fryčer, trenér Vítkovic: "Konečně jsme i doma ukázali divákům útočný hokej, zápas jsme odehráli ve velké pohodě."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Pokazili jsme začátek druhé třetiny. Pak už na obrat nebyly síly."

Vítkovice Steel - Rabat Kladno 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Irgl (T. Káňa), 22. Irgl (Jasečko), 22. Tomášek (Köhler), 22. Burger (Weissmann), 38. Mikula (Tomášek) - 32. Bílek (Gardoň). Rozhodčí: Polák - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 4932.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec, Jurečka, Ovčačík, Chmelíř - Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Šimíček, T. Káňa - Tomášek, Mikula, Köhler - Kropáč, R. Procházka, Krenželok. Trenér: Fryčer a Bolek.
Kladno: Orct (22. Lev) - Ševc, Evan, Pavlas, Hájek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, V. Čech - Kalla, Patera, Bělohlav - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Tatíček, Kuchler - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenér: Müller a Kasík.