Třinec porazil Vítkovice s pomocí jejich bývalých hokejistů

TŘINEC

Tuhý boj o každý puk a snaha o ovládnutí středního pásma udělaly z úterního regionálního derby v Třinci taktickou bitvu, kterou rozhodly v poslední pětiminutovce bývalé opory Vítkovic. Hokejisté Třince neztratili ve třetí čtvrtině extraligy ještě ani bod a dosáhli již pátého vítězství za sebou.

V první části se dost bruslilo, ale pohledných akcí bylo málo. Šance Ocelářů spálili Polanský a Pácal, Vojtek musel zasahovat jen při jedné ze dvou možností Káni. Skóre se málem měnilo na začátku druhého dějství po ráně hostujícího Hubáčka, videozáznam však nepotvrdil, že by puk přešel brankovou čáru. Domácím patřila druhá část, hosté byli zprvu lepší ve třetí třetině.

Gólmani však čarovali až do 55. minuty, než začali úřadovat bývalí hráči Vítkovic. Vůjtek v přesilovce doklepl tečovsdfsdfsdfsdanou ránu Tesaříka a páté vítězství Ocelářů v řadě potvrdila 12 s před koncem dvojice Seman, Štefanka. Tři minuty před koncem ještě v klíčové šanci kryl Vojtek tutovku Hudcovi a i díky tomu dokázal potřetí v sezóně udržet čisté konto.

Jiří Juřík, trenér Třince: "Ač dlouho bez gólů, byl to zajímavý hokej, výborně se bránilo. Skvěle chytali i gólmani, my měli štěstí."

Miroslav Fryčer, trenér Vítkovic: "Šlo o vyrovnaný zápas. Domácí dali góly, my ne, a to se prostě pomýšlet na výhru nedá nikdy."

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 55. Vůjtek (Tesařík), 60. D. Seman (Štefanka). Rozhodčí: Minář - Chytil, Machálek. Vyloučení: 9:7, navíc Burger (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3105.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Bartoň - Steber, Štefanka, Skořepa - Martynek, Polanský, Tomas - Vůjtek, Peterek, Korhoň - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec, Jurečka, Ovčačík - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Šimíček, T. Káňa - Köhler, Mikula, Tomášek - Kropáč, R. Procházka, Krenželok. Trenéři: Fryčer a Bolek.