Zlín zvítězil nad Znojmem až po nájezdech

ZLÍN

Branka obránce Vosátka ze samostatného nájezdu rozhodla o výhře hokejistů Hamé Zlín v úterním 31. extraligovém kole nad Znojmem v poměru 4:3. Moravské derby nedochytala zlínská jednička Murín, jehož po třetím gólu vystřídal Jakub Čech, který při nájezdech vychytal všechny hráče Orlů.

Ospalou první třetinu na chvíli oživila až třináctá minuta, v níž se dvakrát měnilo skóre. Vedení se ujal Zlín, když Záhorovského střelu dorazil Melenovský. Hosté odpověděli za sedmnáct vteřin. Růžička našel mezi kruhy Erata, který nedal Murínovi švihem šanci.

I ve druhé třetině padaly branky až v její druhé části. V 32. minutě potrestal Němečkův krosček ranou do pravého horního rohu Rachůnek. Radost Hamé tentokrát vydržela čtyři minuty. Na lavičku hanby usedl Nosek, hosté Zlín uzamkli v jeho obranném pásmu a zároveň s návratem hříšníka na led zamířil Bičánek přesně k pravé tyči. Za dalších 49 vteřin dokonali Orli obrat. Eratovu střelu Murín nezkrotil a důrazný Růžička dopravil puk za jeho záda. Otřesený gólman Zlína poté přepustil své místo Čechovi.

Domácí se vzpamatovali ze šoku až v posledním dějství. V jeho úvodu dohrávali přesilovku, kterou zužitkoval bombou od modré Nosek. Remíza jakoby oběma týmům vyhovovala, rychlý hokej bez větších příležitostí jen občas přerušilo zakázané uvolnění nebo postavení mimo hru a v závěru tři vyloučení.

Pohodový zápas tak dospěl do prodloužení. V něm dostali hokejisté Hamé ideální možnost k zisku druhého bodu. Vyloučen za hrubost byl Mojžíš, jenže uhodilo málem na druhé straně. Zmatky v domácí obraně využil Plášek, jeho bekhendový blafák však Čech zastavil.

Murínův náhradník se blýskl i při následných samostatných nájezdech. Postupně vychytal Padělka, Erata i Selingra. Na druhé straně se hned při prvním nájezdu prosadil obránce Vosátko, který pálil nad Trvajovu lapačku. Další domácí střelci Melenovský a Leška už tolik štěstí neměli, na radosti zlínských diváků to ovšem nic nezměnilo.

Hamé Zlín - Znojemští Orli 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Záhorovský), 32. Rachůnek (M. Čech), 41. Nosek (Rachůnek), rozhodující sam. nájezd Vosátko - 13. Erat (M. Růžička), 36. Bičánek (A. Padělek), 36. M. Růžička (Erat). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 3910.
Zlín: Murín (36. J. Čech) - Lučka, Vosátko, L. Galvas, Nosek, Horáček, A. Novotný - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal, Kotaška, Jareš - M. Růžička, Meidl, Erat - A. Padělek, Haman, Plášek - V. Říha, J. Svoboda, Selingr. Trenéři: Hořava a Votruba.