Rolinek pomohl Pardubicím hattrickem porazit Plzeň

PLZEŇ

Hokejisté Plzně prohráli v úterý s Moellerem Pardubice 2:5. Zraněními zdecimovaní Západočeši sice ještě v poslední minutě první třetiny vedli 2:0, pak však hosté snížili a ve druhé třetině svou herní převahu vyjádřili čtyřmi brankami, když hattrick během necelých patnácti minut zaznamenal Tomáš Rolinek. Krize plzeňského týmu se tedy nadále prohlubuje, v posledních osmi zápasech si totiž připsali pouhé tři body.

Domácí, kterým dnes chybělo třináct zraněných hráčů, vstoupili do utkání bez respektu a postupně začali hosty přehrávat. První přesilovku Plzně ještě Východočeši přestáli, ve druhé už ale na rychlou kombinaci domácích nestačili. Kracík po objetí branky ideálně přihrál přes brankoviště Fabušovi, který se u pravé tyče nemýlil. Poté domácí svůj nápor ještě vystupňovali a hosty zachraňoval jen gólman Lašák, který vleže zlikvidoval teč Šindela a o chvíli později střelu Vampoly.

V dalším střídání však hosté vyrobili chybu v rozehrávce, čehož využil Fabuš a ideálně přihrál najíždějícímu Zelenkovi, který se trefil přesně nad Lašákovu lapačku. Střelec druhé branky domácích ovšem zbytečně ztratil kotouč v obranném pásmu během poslední minuty druhé třetiny, volného puku se zmocnil Blažek a z pravé strany zakončil přesně pod horní tyč Málkovy branky.

Do druhé třetiny nastoupili hosté mnohem aktivněji a domácí se dostali do velkého útlumu. Navíc se při přesilové hře hostů postaral úspěšnou dorážkou o vyrovnání Kolář. Domácí najednou nevěděli, co hrát a rychleji bruslící hosté otočili skóre díky Rolinkovi, který po Sýkorově příhře od pravého mantinelu tečoval puk mezi Málkovy betony. O necelé tři minuty později se Rolinek postaral také o čtvrtý gól hostů, když se při přesilové hře prosadil nadvakrát z dorážky.

Plzeňské hráče dvoubranková ztráta definitivně položila, což dokumentovala téměř minutu trvající dvojnásobná početní výhoda. Během ní totiž domácí Lašáka vůbec neohrozili a paradoxně po návratu obou pardubických hráčů na led inkasovali popáté: Sýkora vyslal do sóla Rolinka, jenž chladnokrevným zakončením dokončil čistý hattrick.

Závěrečná část se hrál už pouze z povinnosti, do domácí svatyně se postavil namísto s nachlazením bojujícího Málka junior Štelmach. Hosté na mladém brankáři ztroskotali ve třech přesilovkách v rychlém sledu za sebou. Domácí poté nevyužili krátkou přesilovku pět tři a následnou nezáživnou hru ukončila až závěrečná siréna.

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Fabuš (Kracík), 13. Zelenka (Fabuš) - 20. Blažek (Linhart), 24. Kolář, 26. Rolinek (P. Sýkora), 29. Rolinek (Havíř), 40. Rolinek (P. Sýkora). Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 6799.
Plzeň: Málek (41. Štelmach) - Čakajík, Derner, Nedoma, Mazanec, Pulpán, Malinský, od 25. navíc Boháč - Důras, Šindel, Adamský - Vampola, Kracík, Laš - Zelenka, Fabuš, Hobl - Kepl, od 50. navíc Sakata, M. Heřman. Trenéři: Kučera a Černý.
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Linhart, Čáslava - P. Sýkora, Rolinek, Pivko - Ondřej, M. Hlinka, Andrašovský - Kolář, Koukal (26. F. Mrázek), Blažek. Trenéři: M. Říha a Rohlík.