Šindelář vychytal Slavii a pojistil Liberci první místo

Hokejisté pražské Slavie ani na třetí pokus v sezóně nenašli recept na liberecké Bílé Tygry a v 33. extraligovém kole jim podlehli 1:4. Rozdíl mezi oběma týmy byl především v efektivitě zakončení, slávisté mohli litovat nevyužitých šancí za bezbrankového stavu. Liberec dovedl ke třem bodům hrdina zápasu Filip Šindelář, který v brance nahradil zraněného reprezentanta Milana Hniličku.

Očekávaný souboj začali lépe slávisté, kteří se od úvodních minut tlačili do útoku. Již po dvou minutách se v šanci před Šindelářem objevil Sup, ale hostující gólman byl v souboji o puk o zlomek vteřiny rychlejší. Na konci třetí minuty vyřešil liberecký gólman s neuvěřitelným štěstím při oslabení Bílých Tygrů obrovský závar před svou brankou a dokázal pochytat také následující šance domácích hráčů.

Teprve v 7. minutě se poprvé dostali ke slovu i hosté a moc nechybělo, aby tečovanou střelou načali brankový účet. Krátce po skončení úvodní desetiminutovky se dostal do ideální střelecké pozice mezi kruhy domácí Doležal, ale neuspěl. Ve 14. minutě byl ve velké šanci liberecký Procházka, ani on však síťku za Svobodou nerozvlnil.

Následně jeli v přečíslení dva na jednoho Tomica s Beránkem, prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám střelou po ledě, ale branku těsně minul. První třetina, kterou charakterizoval především souboj slávistů s hostujícím brankářem, tak vyhrál jednoznačně na body Hniličkův náhradník Šindelář.

Šindelář přišel o čisté konto

Krátce po přestávce hrála Slavia přesilovku, v níž několikrát opět čaroval Šindelář; také on však musel vleže žasnout nad tím, jak Graňák ze dvou metrů minul prázdnou branku. A zatímco domácí fanoušci protestovali proti odchodu útočníka Vlasáka do Švédska, trest se brzy dostavil. V 26. minutě objel Svobodovu branku Klimenta, jeho tečovaná přihrávka se nečekaně zatoulala k volnému Duškovi, a ten nezaváhal.

V 31. minutě mohl vyrovnat Vondrka, když si zrychlením podél mantinelu proklestil cestu před branku Bílých Tygrů, tam na něho však číhal vynikající Šindelář. A protože liberecký gólman nadále držel neprůstřelnost, Zíbova branka z 40. minuty, jenž přišla jako blesk z čistého nebe, zajistila hostům dokonce dvoubrankový náskok, s nímž také odešli do kabin.

Když za necelé dvě minuty po návratu na led zvýšil povedeným bekhendem Víšek, bylo při výborně pracující obraně hostí o osudu zápasu rozhodnuto. Slavia se sice snažila alespoň o korekci výsledku a nakonec i pokazila pár minut před koncem Šindelářovi čisté konto, ale na bodový zisk bylo již pozdě. Naopak při dlouhé hře bez brankáře vteřinu před závěrem Pražané ještě jednou inkasovali.

Výsledek:
Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 57. Tomica (Beránek) - 26. Dušek, 40. Zíb (Klimenta), 42. Víšek (Klimenta), 60. Žabka (Čermák). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4151.
Sestavy:
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka, Drtina - Bednář, Beránek, Tomica - D. Hruška, Rataj, Sup - Červenka, Vondrka, Doležal - L. Havel, Kubeš. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Liberec: Šindelář - Jiruš, Moravec, Krstev, Kočí, Žabka, Zíb - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - Čermák, Pabiška, S. Procházka - O. Hruška, Pajič, Jech. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.