Plzeň porazila v důležitém souboji Zlín

Ve 33. kole hokejové extraligy porazil Lasselsberger Plzeň zlínské Hamé 2:1 a vzhledem k tomu, že ze čtyř soupeřů tabulkově postavených nad Západočechy uspělo v tomto kole pouze Znojmo, přiblížili se domácí hokejisté vytouženým pozicím pro play-off. Středeční utkání bylo v prvních dvou třetinách spíše taktickou bitvou a všechny branky padly až v závěrečné třetině.

Aktivněji hrající Západočechy dostal do vedení v přesilovce Šindel, Zlín však vzápětí také v početní výhodě zásluhou Melenovského srovnal. Definitivní rozhodnutí přinesla až Fabušova bomba po chybě zlínské obrany. V nervózním závěru se už hosté nedostali ani k power play. Hamé tak v Plzni prohrálo i podruhé v sezoně.

Domácí, v jejichž sestavě již chyběl Richard Král, jenž posílil prvoligovou Mladou Boleslav, mohli inkasovat po chybě obrany již v sedmé vteřině utkání. Melenovský ale svůj únik zakončil střelou nad branku gólmana Málka. Poté měli hosté výhodu přesilové hry, domácí ji však se štěstím ubránili a sami se mohli ve vlastní přesilovce dostat do vedení. Zlínský gólman Čech však zázračným zákrokem zastavil Fabušovu dorážku z mezikruží. Obě mužstva pozorně bránila a nejvíce vzruchu tak přinesly další přesilovky. Ty hostující byly o poznání nebezpečnější, Málek ovšem zastavil Rachůnkovu dorážku a poradil si i s nebezpečnou střelou Hamrlíka od modré čáry.

Také prostřední část rozkouskovala častá vyloučení. Paradoxně ve vlastním oslabení se po chybě Trnky dostal ke kotouči hostující Kubiš a Málek jen s námahou vyrazil svým levým betonem jeho střelu zápěstím. V dalším průběhu druhé třetiny oba týmy hrály na minimální riziko. Hrálo se tak většinou ve středním pásmu.

Domácí hráči podstupovali osobní souboje s velkou dávkou tvrdosti, čemuž se hosté postupně přizpůsobili. Nepříliš pohlednou hru ještě podtrhly nepovedené přesilovky z obou stran. Největší příležitost domácích neproměnil Důras, který po přečíslení tří na dva vypálil z pravého kruhu nepříliš důrazně.

Do třetí třetiny vstoupili domácí velmi aktivně. Po akci Matějovského vypálil tvrdě Čakajík a Čecha zachránila pravá tyč. Za chvíli se ocitl před zlínským strážcem svatyně osamocený Vampola, vystřelil ovšem vedle. Do vedení se domácí dostali až při přesilové hře, když Dernerovu střílenou přihrávku tečoval Šindel přesně k levé tyči. Pracně získané vedení ale domácí brzy ztratili, vyloučení kapitána Matějovského totiž potrestal Melenovský dorážkou Hamrlíkovy střely.

Nadšeně hrající domácí však šli o čtyři minuty později znovu do vedení. Hostující obránci totiž za sebou zapomněli Fabuše, který na modré čáře převzal dlouhou přihrávku od Čakajíka a následně vypálil příklepem přesně nad Čechovu lapačku. Málek poté zlikvidoval blafák před brankou osamoceného Kubiše. Závěr utkání hosté psychicky nezvládli a kvůli nedisciplinovanosti dohrávali ve třech.

Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 49. Šindel (Derner), 55. Fabuš (Čakajík) - 51. Melenovský (Hamrlík). Rozhodčí: Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:12, navíc L. Galvas (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4272.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, V. Čech, Čakajík, Dobrovolný, Trnka (46. Pulpán) - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Vampola, Kracík, Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Fabuš, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, L. Galvas, Nosek, Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.