Litvínov nestačil na Třinec, prohrál počtvrté v řadě

LITVÍNOV

Litvínov prohrál počtvrté po sobě, když v pátečním duelu s Třincem nezvládl poslední desetiminutovku. První část nabídla klidný hokej, oba celky dobře hlídaly střední pásmo a nepouštěly soupeře do ofenzivy.

A tak se šance rodily jen obtížně. Hostující Vůjtek netrefil odkrytou branku. V 17. min. ujeli v oslabení litvínovští Benda s Brandou, který však nestačil u tyče zakončit.

Bezbrankovým stavem pohnul až po startu druhé třetiny kapitán Reichel sekundu před vypršením Korhoňova trestu. Ke zvýšení nepomohla domácím ani přes minutu a půl trvající přesilovka pěti proti třem, když Kubinčák promarnil sólo.

A nedlouho po jejím skončení dokázali hosté vyrovnat díky pohotové akci, při níž kotouč putoval přes Peterka a Pácala až ke skórujícímu Martynkovi. Na vedoucí gól Kopeckého přišla brzy odpověď z hole Kolusze, který potrestal Bendův faul.

Na začátku třetí části šli na trestnou lavici postupně dva třinečtí hráči, ale Vojtek v brance Ocelářů i s přispěním štěstím odolal litvínovskému tlaku. A pak hosté rozhodli o vítězství dělovkou Pácala od modré a Štefankovou trefou v oslabení.

Chemopetrol Litvínov - Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Reichel (Benda), 36. Kopecký (Jánský) - 32. Martynek (Pácal), 40. Kolusz (Skořepa), 52. Pácal (Seman), 55. Štefanka (Tesařík). Rozhodčí: Husička - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:12, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3455.
Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Skuhrovec, Nikolov, Gýna, Punčochář, L. Poživil (32. Morava) - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Benda, Branda, Trávníček - Jánský, Lukeš, Bednařík - Kopecký, Rindoš, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Seman, Pácal, Frolo, Kroupa, Kundrátek - Štefanka, Skořepa, Kolusz - Martynek, Peterek, Vůjtek - Tomas, Polanský, Korhoň - Steber, Hašek, J. Daneček ml.. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.