Slavia splnila povinnost a porazila Vsetín

Pražská Slavia si před Vánoci snad ani nemohla přát příjemnějšího soupeře a ve 34. kole hokejové extraligy porazila Vsetín 5:2. Slávisté hráli v pátek to, co potřebovali k dosažení tří bodů, a hostující Vsetín je za celý zápas nepřinutil k přeřazení na nejvyšší obrátky. Dvě branky vstřelil domácí Igor Rataj, na druhé straně se extraligovému publiku představil gólem Fin Matti Näätänen.

Úvodní třetina se nesla především ve znamení častých vyloučení, čímž značně utrpěla plynulost hry. V páté minutě nechybělo mnoho, aby Davídek při kratičké přesilovce Vsetína pět na tři posunul puk za Svobodova záda, domácí gólman byl však pozorný. O dvě minuty později však již byli potrestaní slávisté zpět ve hře, Vondrka se z rohu kluziště krásně proháčkoval až do prostoru mezi kruhy a prostřelil Vehviläinena.

Krátce po té hráli přesilovku také domácí, ve skrumáži po střele od modré se před vsetínským gólmanem nejlépe zorientoval Rataj a Slavia vedla dvoubrankovým rozdílem. Ve 12. minutě hrál Vsetín opět krátce v pěti proti třem a Bobček bombou od modré orazítkoval horní tyč nad zasahujícím Svobodou. V pokračující výhodě jednoho muže však o sobě dala vědět čerstvá posila hostí, třiadvacetiletý Fin Näätänen, a po jeho střele z úhlu do horního růžku Svobodovy branky bylo zase o co hrát.

Po návratu ze šaten se ale v krátkém rozmezí trefili Bednář a s posvěcením videorozhodčího také Rataj, čímž bylo definitivně rozhodnuto. V polovině utkání stihli slávisté během pár vteřin nastřelit dvakrát tyč a na hostujícím týmu začínalo být čím dál víc evidentní, že se již smířil s porážkou, už devátou za sebou a třináctou z posledních čtrnácti utkání. I přesto se ještě před přestávkou pokusil vývoj zápasu zdramatizovat hostující Duba, který snížil na 4:2. Ihned po gólu došlo k poněkud překvapivému střídání strážců vsetínské svatyně a Vehviläinena nahradil Štefl.

Závěrečná dvacetiminutovka už se dohrávala tak trochu z povinnosti a obě mužstva pouhým dvěma tisícovkám diváků příliš vzruchu nenabídla. Věrné domácí přívržence nicméně potěšil pátým gólem Slavie Červenka, když za brankou snadno obral o puk Kučného a v poloze klečícího střelce překonal překvapeného Štefla.

Slavia Praha - Vsetínská hokejová 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Vondrka, 9. Rataj (Sup), 24. Bednář (Beránek), 27. Rataj (Graňák), 53. Červenka - 13. Näätänen (Berzinš), 37. L. Duba (Davídek). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:8, navíc Dubec (Vsetín) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2214.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka - Bednář, Beránek, Tomica - D. Hruška, Rataj, Sup - Červenka, Vondrka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Vsetín: Vehviläinen (37. Štefl) - Kučný, Galvinš, Šmach, Bobček, Horák, Skříteský - Dubec (21. Hrňa), Stantien, Rob - Hubáček, Berzinš, Näätänen - L. Duba, Sakrajda, Davídek. Trenéři: Vlach a Kopřiva.