Tipsport extraliga

Liberec doma prohrál a extraligu vede už jen o bod

27. prosince 2006 20:32 - PRAHA

Liberečtí hokejisté prohráli v 35. kole extraligy doma s Pardubicemi 2:3 a tabulku vedou už jen o bod před Českými Budějovicemi, které zvítězily nad Vítkovicemi 4:2. V boji o postup do play-off si polepšila pražská Slavia, mezi desátým Znojmem a jedenáctým Kladnem je nyní čtyřbodová mezera.

Kladno v Třinci dlouho drželo šanci na bodový zisk, ale nakonec odešlo poraženo. Oceláři je zlomili dvěma góly v závěrečných šesti minutách, na které už protivník nedokázal zareagovat. O výhře rozhodl v 54. minutě z přesilovky Lubomír Korhoň, těsně předtím domácí kapitán Jan Peterek spálil trestné střílení.

Hokejisté posledního Vsetína prohráli v 35. kole s Litvínovem 1:6 a zaznamenali už desátou porážku za sebou. Chemopetrol naopak po čtyřech porážkách opět poznal chuť vítězství a pomohly mu k tomu i čtyři trefy v přesilových hrách.

České Budějovice porazili předposlední Vítkovice 4:2 a vylepšili si svou pozici na druhém místě tabulky. Mountfield rozhodl v závěrečné dějství, které vyhrál 3:1, a zvítězil v pátém z posledních šesti utkání.

Karlovy Vary doma dál válí

Hokejisté Sparty se rychle otřepali z vysoké předvánoční porážky ve Zlíně a porazili Plzeň 3:0. Západočeši v Praze dlouho odolávali a do úvodní branky byli Spartě rovnocenným soupeřem.

Po vedoucím gólu Michala Sivka z poloviny utkání však získala Sparta navrch. Lídry domácího týmu byli brankář Tomáš Duba, jenž vychytal poprvé v sezóně čisté konto, a uzdravený bek Jiří Vykoukal, který si připsal dva body za gól a přihrávku.

Karlovy Vary potvrdili svou současnou pohodu v domácím prostředí a v utkání 35. kola porazily Zlín jednoznačně 4:0. Energie vyhrála před vlastním publikem už poosmé za sebou a opět posílila své naděje na premiérovou účast v play-off. Gólman Lukáš Sáblík udržel již čtvrté čisté konto v sezóně. Hráči Hamé potřetí za sebou na ledě soupeře nebodovali.

Hokejisté pražské Slavie porazili ve 35. kole extraligy Znojmo 4:2 a díky první výhře nad Orli v letošní sezóně se posunuli v tabulce před ně. Domácí o zisku tří bodů rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Nejprve překonali brankáře Jiřího Trvaje v rozmezí 77 vteřin Marek Tomica a Jiří Doležal, o závěrečný gól se postaral při power-play soupeře David Hruška.