Hokejisté Budějovic rozhodli o výhře nad Vítkovicemi v závěru

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hosté se ujali vedení a domácí si s nimi dlouho nevěděli rady. Skóre otevřel Burger po šikovné přihrávce Irgla. Ve 20. minutě ještě střelec gólu namířil prudkou ranou do tyčky. Po první přestávce hosté ještě přidali a měli další velké šance ke zvýšení náskoku.

Až po spolupráci druhého útoku budějovických vyrovnal obránce Vydarený. Najel si před branku Pince a výtečného vítkovického gólmana přehodil. V úvodu třetí třetiny se opět blýskl Vydarený, který zužitkoval přihrávku Šimánka a otočil skóre. Od této chvíle se domácím dařilo a dotáhli zápas do vítězného konce.

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "V úvodu druhé třetiny byly Vítkovice lepší. My jsme potom využili brejkové příležitosti."

Miroslav Fryčer, trenér Vítkovic: "Prohráli jsme pátý zápas v řadě. Zatímco soupeř dává góly s lehkostí, my se na ně nadřeme."

Mountfield České Budějovice - Vítkovice Steel 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 36. Vydarený (Šimánek), 44. Vydarený (Šimánek), 48. V. Hübl, 59. M. Hudec (Sailer) - 17. Burger (Irgl), 54. Weissmann (Ovčačík). Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8, navíc Pinc (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
Sestavy:
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Mucha, Kutlák, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Sailer - Kotrla, Vak, Šimánek - L. Květoň, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Gulaši, Jurečka, Ovčačík, Jasečko, S. Hudec - Irgl, Burger, P. Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Weissmann, Tomášek, Krenželok - Hamrák, Maliník, Klimek. Trenéři: Fryčer a Bolek.