Vítkovice udržely naději na play-off, porazily Znojmo 2:0

OSTRAVA

Vítkovičtí hokejisté si alespoň na konec roku trochu spravili chuť, když ve 36. extraligovém kole porazili v utkání chudém na branky Znojmo 2:0. Dokázali tak vydřít cenné vítězství, jenž je ještě ponechalo ve hře o play-off.

Domácí tým představil další novou tvář, kterou se stal dvaadvacetiletý obránce Michal Barinka. Tomu debut v novém dresu vyšel parádně, když jím nahozený puk těsně za půlící čarou skončil v šesté minutě za zády překvapeného Trvaje. Vítkovice začaly velmi dobře a boj o play off zjevně nevzdaly ani po pěti porážkách v řadě.

Vedoucí branka je uklidnila a až do 16. minuty byly mnohem aktivnější než soupeř. Pak však musel za již pykajícím Weissmannem na trestnou lavici na čtyři minuty Hubáček, přišlo i další vyloučení domácích a na Vítkovice čekaly horké chvilky. Výborný gólman Pinc však nekapituloval ani v téměř tři minuty trvajícím dvojím početním oslabení svého týmu.

Po přestávce tempo hry trochu opadlo, hra se vyrovnala, ale šancí na obou stranách bylo jen minimálně. Ve 32. minutě dostaly Vítkovice šanci hrát přesilovku pěti proti třem, ale během 71 vteřin se jim skórovat nepovedlo. Oba celky hrály velmi pozorně v defenzivě a hráči Vítkovic, jako již tradičně, bojovali zcela nadoraz. Jejich snažení však scházelo brankové vyjádření.

Pro třetí třetinu ostravský trenér Fryčer zredukoval sestavu svého mužstva na tři útoky, pozměnil jejich složení a domácí se v 50. minutě dočkali zasloužené gólové pojistky. Burger od zadního mantinelu přihrál Weissmannovi, který bez přípravy překonal Trvaje podruhé. Hosté se i přes závěrečný tlak snížení nedočkali.

Vítkovice Steel - Znojemští Orli 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Barinka (Weissmann), 50. Weissmann (Burger). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 4035.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Jasečko, Stanislav Hudec - Irgl, Burger, P. Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Weissmann, Tomášek, Krenželok - Šebesta, Hamrák, Klimek. Trenéři: Fryčer a Bolek.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Kotaška, Jareš, Mojžíš, Chvátal - Plášek, Haman, Beroun - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - J. Svoboda, Tvrdík, Říha. Trenér: Votruba.