Slavia vydřela vítězství v Litvínově

LITVÍNOV

Oba celky v souboji sousedů v tabulce naservírovaly divákům od úvodního hvizdu ofenzivní představení. O vítězství Slavie nakonec rozhodla branka obránce Kolaříka ve 43. minutě, Litvínov už dokázal pouze snížit na rozdíl jediné branky.

Hosté zásluhou Supa vedli už po 56 sekundách. Litvínovští hned při své první přesilovce díky Punčochářově zásahu vyrovnali, ale Pražané přispěchali s ráznou odpovědí. Dvojitou početní výhodu při vyloučení Trávníčka a Brandy zužitkoval Beránek za necelou půlminutu.

Rozjetou Slavii pak přibrzdil po sražení obránce Moravy na mantinel pětiminutovým trestem Vondrka, který navíc musel předčasně do kabin. Srovnání stavu se Severočeši dočkali až těsně po polovině zápasu, když Šlégr od modré prostřelil Adama Svobodu.

O chvíli později rozhodčí poslal na trestnou lavici současně dva domácí hráče, čehož po vyšachování litvínovské bránící trojice využil Bednář trefou do horního růžku. A nedlouho po startu třetí třetiny utekla Slavia poprvé na dvougólový rozdíl zásluhou Kolaříka. Zápas zdramatizoval Kopeckého kontaktní gól.

Chemopetrol Litvínov - Slavia Praha 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Punčochář (Branda), 33. Šlégr (Hranáč), 49. Kopecký (Rindoš) - 1. Sup (Hlavačka), 7. Beránek (Bednář), 38. Bednář (Beránek), 43. Kolařík (Bednář). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Vondrka (Slavia) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:2. Diváci: 5856.
Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Morava, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Trávníček, Branda, Benda - Kopecký, Lukeš, Prorok - Bednařík, Rindoš, Jánský. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, Hlavačka, Kolařík, Jass, Graňák - Tomica, Beránek, D. Hruška - Sup, Rataj, Bednář - Doležal, Červenka, Vondrka - Malát, Kubeš, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.