Patera v prodloužení rozhodl o výhře nad Vsetínem

KLADNO

Kladno odvrátilo hrozbu porážky až v předposlední minutě, kdy Kalla proměnil trestné střílení a následné prodloužení v čase 62:47 min. zakončil Patera dorážkou Procházkovy střely. Vsetín prohrál pojedenácté za sebou, přitom domácí dlouho předčil bruslením i bojovností, skóre otevřel v oslabení a do dvou minut stihl i gólovou odpověď, když se trápící domácí ve třetí části dopracovali k vyrovnání.

Kladenskému mužstvu skoro celý zápas chyběl lepší pohyb a nefungovalo ani kouzlo přesilovek, dvě vteřiny před koncem jedné z nich atakující Duba využil Divišova zaváhání v rozehrávce. domácích, kteří pak nevyužili ani půl minuty dvojité početní výhody.

Výborného Štefla překonal až ve 44. minutě střelou modré Ševc po chytré přihrávce Patery. Z vyrovnání se ale Kladno těšilo jen chvíli, než v koncovce hodně agresivní Rob natlačil za brankovou čáru puk i s Orctem. Domácí spasila až power play, 78 vteřin před koncem třetího dějství Bobček v zoufalství posunul branku a trestající Kalla pohotovým blafákem pozvedl Kladno, zatímco zaskočení a vyčerpaní hosté pak už nepřečkali prodloužení.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Vsetín jsme podcenili, v útoku to byla velká křeč, takže musíme být nadšeni z vítězství."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Hráli jsme s ohromným nasazením a jen škoda, že to nevydrželo až do vítězného konce."

Rabat Kladno - Vsetínská hokejová 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Ševc (Patera), 59. Kalla z tr. střílení, 63. Patera (Martin Procházka) - 17. L. Duba, 46. Rob (Kučný). Rozhodčí: Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:10, navíc Näätänen (Vsetín) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2938.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, Štěpánek, Zeman, Mrázek, Trončinský, Hájek - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Diviš, Kuchler, Bělohlav - Jaroš, Čurilla, Rudovský. Trenéři: Müller a Kasík.
Vsetín: Štefl - Šmach, Bobček, Galvinš, Kučný, Mocek, Horák - Näätänen, Hubáček, Stantien - L. Duba, Grill, Davídek - Dubec, Sakrajda, Rob. Trenéři: Vlach a Kopřiva.