Dopita pomohl dvěma brankami porazit Litvínov

ZNOJMO

Větší důraz podložený přesnější koncovkou vynesl hokejistům Znojma vítězství nad Litvínovem 4:2. Domácí Orli využili dvě přesilovky, střelecky se blýskl dvěma góly útočník Jiří Dopita. Litvínov sice bojoval, v koncovce si ale jeho útočníci neporadili s výborně chytajícím brankářem Jiřím Trvajem.

Útočně naladěnému Znojmu hned první přesilová hra vynesla branku. Na trestnou lavici zasedl ve 4. minutě Bednařík a početní výhodu zužitkoval po zpětné přihrávce Padělka obránce Bičánek, na jehož střelu od modré čáry nestačil brankář Hübl reagovat. Tlak Orlů sice na chvíli přerušila vyloučení. Litvínov měl 52 sekund dlouhou početní výhodu pěti proti třem při níž ale pořádně brankáře Trvaje neprověřil. Orli v oslabení nepustili nepřesně kombinujícího soupeře vůbec do šance.

Hned po srovnání sil ale Znojmo opět přidalo na útočných obrátkách a ve 13. minutě se blýskl střelecky opět obránce. Kotaška dělovkou od modré čáry přímo do horního růžku vstřelil druhou branku. Po ní Litvínov začal častěji hrozit protiútoky a v 16. minutě litvínovský obránce Hranáč střelou od modré čáry korigoval výsledek.

Ve druhé třetině ale litvínovskou snahu o vyrovnání přibrzdila časté vyloučení. Hosté odehráli přesně polovinu třetině v oslabení. Tím jejich tlak hodně zeslábl. Znojmo mělo převahu, které však chybělo přesnější zakončení. Zvýšit náskok se podařilo sekundu před koncem druhé třetiny opět při přesilovce zkušenému Dopitovi, jenž tvrdou střelou překonal Hübla.

V závěrečné třetině nahradil severočeskou jedničku v brance Fiala, který ale udržel čisté konto pouhých sedm minut. Po nevydařené přesilovce Litvínova ujel zadákům soupeře Dopita, jenž po kombinaci s Růžičkou dal čtvrtou brankou definitivní pojistku na vítězství Orlů. Chemikům se podařilo minutu před koncem při přesilovce pět na tři už jen korigovat po Prorokově brance výsledek.

Znojemští Orli - Chemopetrol Litvínov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Bičánek (A. Padělek), 13. Kotaška (Tvrdík), 40. Dopita (Kotaška), 47. Dopita (M. Růžička) - 16. Hranáč (Reichel), 59. Prorok (Reichel). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8, navíc L. Poživil (Litvínov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2685.
Sestavy:
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Beroun, Haman, Plášek - Tvrdík, V. Říha, J. Svoboda - Škoda, od 41. min. Vaškovič a Kucharczyk. Trenéři: Hořava a Votruba.
Litvínov: J. Hübl (41. R. Fiala) - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Morava, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Trávníček, Lukeš - Bednařík, Rindoš, Kopecký. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.