Karlovy Vary díky obratu ve třetí třetině potřetí porazily Plzeň

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů i ve třetím vzájemném zápase v této sezóně porazili Plzeň, tentokráte 4:2. O osmé domácí výhře za sebou rozhodli hráči Energie ve třetí třetině, ve které překonal plzeňského brankáře Romana Málka třikrát.

Hosté přitom duel začali aktivně a už ve druhé minutě měl šanci Fabuš, domácí gólman Sáblík jeho střelu kryl. Od začátku 3. minuty hráli karlovarští přesilovku a po necelé minutě se nekompromisně trefil Skladaný. Druhý gól mohli přidal Košťál. Neprosadil se však stejně jako Kumstát a Dvořák.

V 15. minutě byl v šanci faulován plzeňský Kracík a během ponechané výhody zahráli domácí nedovoleně ještě jednou, takže hosté měli k dispozici plné dvě minuty přesilovky pět na tři. Sehráli ji mistrně a po 23 vteřinách Fabuš vyrovnal.

Plzeň mohl do vedení posunout Zelenka, ale Sáblík byl pozorný. Poté si hru proti bránící trojici vyzkoušeli i domácím. Ani 96 vteřin jim však ke vstřelení druhé branky nepomohlo. Ve 28. minutě měl po "bruslařském" kroužení Pecha velkou příležitost Tvrdek, ale Málka nepřekonal. Poté svou další šanci nevyužil Dvořák a Karlovy Vary toho litovaly. Tři vteřiny před vypršením půlku zápasu ukázkově "zavěsil" při hře čtyři na čtyři Ludvík

Dvojnásobná power play už Plzni nepomohla

Domácím ve finálních fázích odskakoval po přihrávkách puk, přesto ve 35. minutě měl obrovskou šanci vyrovnat Němec, který se ocitl sám před Málkem, ale ten jeho střelu skvěle lapil. Hostující gólman si i poté připsal řadu výborných zákroků, ale ve 46. minutě podruhé inkasoval, když jej v početní výhodě překonal opět Skladaný.

Karlovy Vary se nadechly k velkému náporu a za minutu Málek takřka zázračně vyrazil střelu Mudrocha. Od 47:19 dostali domácí po dvou faulech plzeňských hráčů dvě minuty přesilovky pět na tři a po ostřelování branky hostů Málka propálil Kumstát. K zisku tří bodů mohl domácí posunout dokonce ve vlastním oslabení Dvořák, svůj samostatný nájezd ale neproměnil. Nepomohla mu ani konzultace rozhodčího s kolegou u videa.

Energie se ale nakonec čtvrté branky přece jen dočkala. Puk za Málkova záda dostal v 52. minutě Pech - 4:2. Dvě minuty před koncem požádali hosté o oddechový čas a Málek už zůstal na střídačce. Krátce na to byl vyloučen Dobroň a hosté tak hráli v šesti proti čtyřem. Na výsledku se už ale nic nezměnilo.

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Skladaný (Dvořák), 46. Skladaný (Němec), 49. Kumstát (Dobroň), 52. Pech (Milan Procházka) - 16. Fabuš (Šindel), 30. Ludvík (Benák). Rozhodčí: Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:13, navíc Divíšek (Plzeň) do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 3300.
Sestavy:
Karlovy Vary : Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, od 21. navíc Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Málek - Čakajík, Derner, Benák, Dobrovolný, V. Čech, Malinský (41. Trnka) - Zelenka, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Důras - Fabuš, Šindel, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.