Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberec potvrdil formu také proti Kladnu

4. ledna 2007 09:33 - LIBEREC

Přesvědčivým vítězstvím 6:1 nad Kladnem vstoupil lídr extraligy do nového roku, výkon i výsledek potvrdil výbornou formu libereckých hokejistů. "Jsem rád, že po vítězném čtyřgólovém obratu ve Zlíně tým vzorně přistoupil k duelu s Kladnem, nepustil ho k jeho hlavní zbrani při přesilových hrách a zápas jsme rozhodli pro sebe už během první třetiny," říkal spokojeně trenér Josef Paleček, jehož svěřenci vedou tabulku se čtyřbodovým náskokem před Českými Budějovicemi.

 

www.hcbilitygri.cz

Na hře Liberce ani nebyla znát absence zraněných útočníků Klimenty a Plodka, kteří tvoří sehranou trojici s Víškem. "I když se nám zcela rozpadl druhý útok, ukázalo se, že máme kam sáhnout. Mladý Dušek si na postu centra počínal velmi dobře a sebevědomí mu jistě dodal i krásný gól," mínil kouč.

Jan Víšek si stále drží pozici nejproduktivnějšího hráče Liberce. K devíti trefám přidal proti Kladnu už dvanáctou asistenci. "Všiml jsem si, že Dušek najíždí do volného prostoru, tak jsem mu poslal puk přímo na hokejku a on perfektně zakončil. Vedle nás se během utkání postupně prostřídali Šachl, Čermák a Pletka a myslím, že to fungovalo," líčil hokejista, který se snaží zúročit zkušenosti z reprezentačního startu na moskevském turnaji.

"Bylo to dobré povzbuzení do další fáze sezóny." Liberec zdobí i primát nejlépe bránícího celku soutěže. "Defenzíva pracuje spolehlivě. Kluci výborně plní obranné úkoly a těší mě, že i beci se více dostávají ke střelbě. Hlavně v přesilovkách jsou hodně platní," tvrdil trenér Paleček. Proti Kladnu skórovali Jiruš a Zíb. "Koncem ledna se z plzeňského hostování vrátí ještě Derner, který by měl vnést konkurenci do zadních řad s výhledem pro play-off," dodal kouč.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..