Zlín poprvé nevyhrál nájezdy, podlehl Budějovicím

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v pátečním utkání 38. kola extraligy na ledě Hamé Zlín 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující trefu si připsal slovenský útočník Michal Hudec, který překonal svého krajana ve zlínské brance Igora Murína. Mountfield tak ukončili úctyhodnou sérii Zlína, který v předchozích pěti sériích samostatných nájezdů pokaždé zvítězil.

Oba týmy začaly hodně vlažně a do vyložených šancí se nedostávaly. Na první gól diváci čekali do 12. minuty, kdy od bočního mantinelu nahodil kotouč před Cháberovu klec Nosek a po teči jednoho z budějovických hráčů hostující gólman inkasoval.

Jihočeši ale během čtyř minut skóre dokonale otočili. Zlínský odchovanec Veselý předložil po rychlém protiútoku puk Kutlákovi, který nedal brankáři Murínovi šanci. O chvíli později si Hudec pohrál s Galvasem a pod Murínem prošel kotouč až za čáru. Po druhém inkasovaném gólu naštvaný zlínský gólman odjel na střídačku a přepustil místo Čechovi. Ten udržel čisté konto necelé tři minuty, když Vakovu nahrávku trefil šikovně ve vzduchu Veselý.

Od začátku druhé třetiny se ve zlínské kleci objevil opět Murín, který moc práce neměl. Hosté si totiž hlídali náskok a do útoku se nehnali. Nepropustnou defenzivu pokořil až v 37. minutě Vosátko, jehož nahození si kopl do vlastní sítě Vydarený.

Po dalším šťastném gólu Zlína Jihočeši opět zabrali a ještě před druhou přestávkou měli dvě šance. Brabence ale vychytal Murín, který se zaskvěl i při sólovém úniku Kotrly.

Nevyužité příležitosti začaly hráče Mountfieldu mrzet ve 49. minutě, třetí přesilovku Zlína totiž využil po teči Novotného střely od modré čáry důrazný Kubiš. Hosté pak sice měli možnost rozhodnout ve třech početních výhodách, až na Posmykovu střelu ale Murína příliš neprověřili, takže na řadu přišlo prodloužení. V něm byli aktivnější Jihočeši, kteří se nakonec radovali až po samostatných nájezdech. Druhým gólem v zápase rozhodl bekhendovým blafákem Hudec.

Hamé Zlín - Mountfield České Budějovice 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Nosek, 37. Vosátko, 49. Kubiš (A. Novotný) - 14. Kutlák (Veselý), 15. M. Hudec (V. Hübl), 18. Veselý (Vak), rozhodující sam. nájezd M. Hudec. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4666.
Zlín: Murín (15.- 20. J. Čech) - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Leška, Záhorovský - Okál, Kašpařík, Melenovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Macháček, Kutlák - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Šimánek, Mertl, Sailer - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.