Vary vyhrály doma podesáté za sebou, porazily Třinec

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v pátečním utkání 38. kola extraligy nad Třincem 4:0 a díky desáté domácí výhře za sebou si upevnili páté místo. Svůj náskok právě na šesté Oceláře zvýšila Energie už na šest bodů. Dvěma góly a jednou asistencí přispěl k prvnímu bodovému zisku v sezoně proti Třinci útočník Petr Kumstát, dvakrát skóroval i obránce Michal Dobroň. Brankář Lukáš Sáblík udržel už popáté v sezóně čisté konto.

Domácí začali utkání s velkou chutí a už v 9. vteřině vyslal první střelecký pokus na třineckého brankáře Vojtka Kumstát. Vzápětí hostujícího brankáře Vojtka nepřelstil Dvořák. Další šance ještě nevyužili Chrenko a Kloz, ale v páté minutě se už Energie radovala. Po Kumstátově ideální přihrávce skóroval obránce Dobroň.

Odpovědět mohl zblízka Martynek, ale gólman Sáblík svůj tým zachránil. Vzápětí chytil Vojtek Kumstátův bekhend pokus. Z hostujícího týmu byla v první třetině nejnebezpečnější Peterkova formace. V 11. minutě její centr zazlobil spolu s Martynkem a v 15. minutě se mohl prosadit Hašek. Ńa druhé straně se individuálně prosadil Pech, ale při zakončení byl tísněn.

Druhá třetina začala více než pětiminutovým náporem Třince, který byl umocněn dvěma přesilovkami. Nejdříve pálil nebezpečně Polanský, v 23. minutě trefil Skořepa tyčku Sáblíkovy branky a potom najíždějící Martynek minul branku.

V polovině zápasu při karlovarské přesilovce prostřelil Vojtka po Němcově přihrávce nejproduktivnější karlovarský hráč Kumstát a byl to jubilejní stý gól Energie v této sezoně, za což získá střelec za odměnu galon Becherovky. Potom pokryl Sáblík betony Haškovu bombu a ve 35. spálil v přesilovce velkou šanci karlovarský Skladaný.

Na začátku závěrečného dějství pojistil po sólu vedení Kumstát. Potom měli hrát domácí 96 vteřin v pěti proti třem, ale už po pěti vteřinách využil výhodu obránce Dobroně. V 52. minutě neuspěl po pěkné akci Pech. Zápas nedohrál třinecký Polanský, který za napadení Kristka inkasoval trest pět minut plus do konce utkání.

Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Dobroň (Kumstát), 30. Kumstát (Němec), 41. Kumstát (Skuhravý), 43. Dobroň (Řezníček). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Bejček. Vyloučení: 7:6, Polanský (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 3160.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Třinec: Vojtek - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal - Korhoň, Polanský, Tomas - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Martynek, Peterek, Hašek - J. Daneček ml., Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.