Rubriky:

Tipsport extraliga

Umí prodloužení Třince rozhodnout pouze Tomas?

9. ledna 2007 11:56

Jen dvě z osmi prodloužení v této sezóně dokázali vyhrát hokejisté Třince a vždy to bylo zásluhou gólu Romana Tomase. V říjnu zařídil bod navíc proti Zlínu a o čtvrt roku později ve 39. kole rozhodl duel se Spartou. "Chválabohu, spadlo to tam, a že umím rozhodnout jen já, to je jistě náhoda," říká skromně hvězda hokejového klubu z východní Moravy.

 

Sport.cz

"Nechtěli jsme dopustit nájezdy, představují pro nás už černou můru. Zažili jsme je totiž v tomto ročníku soutěže šestkrát a pokaždé z nich odešli poraženi. Snad i proto byla na naší straně v prodloužení větší chuť i vůle," připomíná slovenský útočník bilanci Ocelářů. Tomas měl v utkání několik slibných šancí, ale dlouho nedokázal vyzrát na Dubu v brance mistrovského celku. Prosadil se až v prodloužení střelou přes obránce.

"Stále jsem si věřil a zkoušel to. Když opakovaně nevyšly blafáky při sólech, zkusil jsem možná trochu překvapivou střelu a ta mi prostě sedla," líčí šestadvacetiletý Tomas. "Nechci ale přeceňovat svůj výkon, k výhře vedl výkon celého týmu, který si poradil i s citelným oslabením útoku a zahrál dostatečně houževnatě," doplňuje Tomas, který je s 11 brankami druhým nejlepším střelcem Třince. "Minule nám Sparta ale doma nadělila devět branek, proto jsme si řekli, že musíme hrát mnohem lépe zezadu."

kez, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..