Sparta rozhodla o své výhře na ledě Znojma v samotném závěru

ZNOJMO

Dva góly v rozmezí pouhých 64 vteřin po střelách Ondřeje Kratěny a Jaroslava Hlinky v samém závěru utkání rozhodly v urputné bitvě ve Znojmě o vítězství Sparty 3:1. Úterní utkání bylo dlouho vyrovnané, domácí Orli se ale nedokázali prosadit v koncovce. Úřadující mistr tak uspěl na ledě soupeře po třech předcházejících porážkách.

V sestavě Znojma se už objevil uzdravený útočník Aleš Padělek a v obraně zaskočil z prvoligové Olomouce Ondřej Kříž za zraněného Pavla Mojžíše a chyběl i útočník Haman. Orli hrající na rozdíl od soupeře pouze se třemi pětkami zaskočili Spartu odvážnou útočnou hrou. Hostující brankář Duba měl hned od prvních minut hodně práce, většině střel znojemských útočníků ale chyběla přesnost. Duba inkasoval první branku v 7. minutě, když si po Svobodově úniku z levé strany srazil obránce Vykoukal nešťastně puk do vlastní sítě.

Sparta stačila na inkasovaný gól rychle odpovědět. Po zmatku ve znojemské obraně vybojoval kotouč Langhammer a z jeho přihrávky překonal Dragoun z bezprostřední blízkosti střelou pod horní tyčku brankáře Trvaje. Vyrovnání ale znojemské hokejisty neodradilo od dalšího náporu, ve 13. minutě po Dopitově přihrávce se Růžičkova střela zastavila na tyčce branky Sparty.

Koncovka Orlů postrádala přesnost

Od druhé třetiny se už začala prosazovat útočnou hrou i Sparta, jejíž útočníci několikrát důkladně prověřili Trvajovy kvality. Ani Znojmo nezůstávalo v ofenzivním pojetí hokeje pozadu, ale i koncovka Orlů postrádala přesnost.

Neúprosná bitva vyvrcholila v závěrečné třetině, v níž se snažily oba týmy strhnout vítězství na svou stranu. Znojmo podržel v rozhodujících chvílích opět pozorný Trvaj, Sparta měla namále ve 49. minutě. Dopitovi se podařilo protlačit kotouč pod brankářem Dubou, který se ale těsně před branku zastavil a tísněný Růžička se jej pokoušel dotlačit za brankovou čáru. Sudí Homola ale po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal.

O výsledku rozhodla čtyři minuty před koncem chyba domácího brankáře Trvaje, který pustil za svá záda lehkou střelu Kratěny od modré čáry. K náporu o vyrovnání se už Znojmo nenadechlo, neboť o minutu později dostalo třetí branku z hole Hlinky.

Znojemští Orli - Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. J. Svoboda - 9. Dragoun (Langhammer), 56. O. Kratěna (Netík), 57. J. Hlinka (Sivek). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2804.
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, V. Říha - Beroun, J. Svoboda, D. Nedorost. Trenéři: Hořava a Votruba.
Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Protivný - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Klimt - Hromas, Vrbata, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.