Plzeň znovu vyhrála na Slavii, tentokrát v prodloužení

Jirka G. NovákSport.cz

Stejně jako ve vzájemném souboji ve 14. kole si nakonec z ledu pražské Slavie odváželi vítězství hokejisté Plzně. Hosté vyhráli 4:3 v prodloužení, když si už po první třetině vypracovali dvoubrankový náskok. Vítěznou branku nakonec vstřelil dvanáct vteřin před koncem prodloužení obránce Václav Benák.

Početná skupinka plzeňských fanoušků za domácí brankou se dočkala zasloužené odměny za své skandování už v sedmé minutě zápasu. Šindel bleskurychle přihrál od zadního mantinelu před branku, kde se nejlépe zorientoval nehlídaný Fabuš. Domácí mohli odpovědět v osmé minutě při vlastním oslabení, ale při výpadu z pravé strany neuspěl Beránek a neujala se ani dělovka Kolaříka od modré čáry.

Naopak těsně po návratu vyloučeného Doležala na led opět udeřilo do slávistické branky. Laxnost obránců Kadlece a Graňáka před vlastní klecí potrestal ještě nedávno jejich parťák ze slávistické kabiny Tomáš Divíšek. Ten zároveň vystavil konečnou Svobodovy, do domácí branky byl povolán náhradník Hronek.

Dva kiksy brankáře Málka

To, o co se domácí útočníci snažili celou první třetinu, jim brankář Plzně Málek usnadnil během necelých tří minut druhé části. Nejprve předvedl kiks už po 46 vteřinách, kdy se mu puk nahozený Vondrkou od levého mantinelu jen otřel o lapačku a padáčkem zapadl do dolního rohu branky. Za další dvě minuty Málek zcela nepokryl střelu Rataje z pravého kruhu, najíždějící Sup ještě plácl do puku, a ten se došoural za záda někdejšího idolu Slavie.

Plzeň vrátil znovu do vedení David Ludvík. Ve 34. minutě naskočil led rovnou z trestné lavice, proháčkoval se domácí obranou, a efektně bekhendem zakončil. V závěru druhé třetiny předvedl další nejistý zákrok Málek, kdy se mu puk svezl po lapačce a orazítkoval břevno plzeňské branky.

Těsně před koncem rozhodl Benák

V 44. minutě putoval na trestnou lavici plzeňský Čech, a domácí využili přesilovou hru už za několik vteřin úspěšným zakončením Bednáře. Pak měl dvě velké šance na hokejce Vondrka, ale ani jednou na Málka nevyzrál. Ten v závěru třetí třetiny Plzeň podržel i při střelách Beránka a Hrušky. V prodloužení už působili hosté spíše odevzdaně, přesto nakonec udeřili. Dvanáct vteřin před koncem napřáhl od modré Benák a brankář Hronek se za jeho dělovkou stihl jen ohlédnout.

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 3:4 v prodl. (0:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Vondrka (Kolařík), 23. Sup (Rataj), 44. Bednář (Hlavačka) - 7. Fabuš (Šindel), 10. Divíšek (Matějovský), 34. Ludvík (Vampola), 65. Benák (Divíšek). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3511.
Slavia Praha: A. Svoboda (10. Hronek) - Kadlec, Drtina, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Jass, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Kubeš, Malát, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Plzeň: Málek - V. Čech, Čakajík, Benák, Mazanec, Nedoma, Dobrovolný - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - od 15. navíc Zelenka, Kubalík, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.