Rubriky:

Tipsport extraliga

Peklo v Pardubicích rozpoutané fanoušky Brna má pro Kometu dohru

18. ledna 2019 11:35 - Praha

Padesátitisícový flastr jako trest za řádění fanoušků! Takovou pokutu musí z rozhodnutí předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka zaplatit brněnská Kometa za peklo, které její příznivci rozpoutali 30. prosince během utkání 31. kola v Pardubicích.

David Sojka

Zápas, který úřadující šampioni na ledě Dynama vyhráli 4:1, musel být kvůli fanouškům Komety ve třetí třetině na několik minut přerušen, neboť v kotli hostů byla odpalována pyrotechnika, dělbuchy a dýmovnice. Hlavní rozhodčí Pavlovič s Hradilem vše uvedli do zápisu o utkání.

Pyrotechnika byla brněnskými příznivci dokonce vhozena i mezi přítomné členy složek integrovaného záchranného systému, kteří se snažili situaci uklidnit. Jeden z členů hasičského sboru byl petardou zraněn.

Fanoušci Komety Brno v závěru zápasu hokejové extraligy použili pyrotechniku. Odměna přišla brzy, ledová sprcha od hasičů.

Josef Vostárek, ČTK

Na místě musela zasahovat požární jednotka, která aktivovanou pyrotechniku uhasila, později zasahovala pořadatelská služba a nakonec i pořádková jednotka městské policie.

Dva příznivci Komety byli zajištěni pro přečin použití pyrotechniky a tři pro konzumaci alkoholických nápojů v rozporu s městskou vyhláškou. Celkem muselo být zadrženo osm osob a utkání mohlo pokračovat až poté, co byl pořádkovou jednotkou městské policie a pořadatelskou službou obnoven v sektoru hostujících fanoušků pořádek.

Fanoušci Komety Brno v závěru zápasu na ledě Pardubic dostali i ledovou sprchu od hasičů.

Josef Vostárek, ČTK

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..