Tomas zajistil Třinci těsnou výhru nad vedoucím Libercem

TŘINEC

Nesmírně důležité vítězství vydřeli hokejisté Třince v zápase 41. kola extraligy nad vedoucím Libercem, který porazili těsně 3:2. Bílí Tygři na severu Moravy smazali v prostřední části i dvougólové manko, ovšem domácí ve třetím dějství zvýšili důraz a trefa slovenského útočníka Romana Tomasem jim zajistila výhru. Třinec letos bodoval s Libercem ve všech zápasech.

Od úvodního vhazování bylo znát, že Oceláři chtějí spoléhat na pozornou defenzivu a brejky, naopak Liberečtí kolem sebe šířili pohodu a chuť do útočného hokeje, ale v jejich první šanci selhal Čermák. Oba týmy promarnily i úvodní početní výhodu, přesto se v 9. minutě odhodlal k sólu Frolo a po jeho přihrávce od zadního mantinelu otevřel skóre Korhoň.

Domácí Vojtek měl v první třetině nejvíce práce při tutovce Pletky, ovšem šance se rodily i před Hniličkou, zblízka jej nepřelstil Štefanka. Domácí to přesto ještě nemuselo tolik mrzet, neboť vzápětí po minele Žabky připravil Martynek gól pro Skořepu. S Bílými Tygry mohlo být i hůř, kdyby 6 vteřin před pauzou po hrubce Čutty nevychytal Hnilička podruhé Štefanku.

S přibývajícím časem vítězila na obou stranách obezřetnost, šancí nebylo mnoho a rodily se jen po individuálních chybách. Ve 26. minutě při vlastní přesilovce utekl na modré čáře puk Kroupovi, který se ještě snažil hozením hokejky zmařit sólo Procházkovi, ovšem liberecký forvard se nenechal vyvést z klidu a vypálil pod horní tyčku.

I na zbytek druhé části by asi Oceláři nejraději zapomněli. Nejprve pokazili 67 sekund trvající přesilovku pěti proti třem, pak promarnil šanci Tomas, o chvíli později zkušený Pavelek trefil dělovkou jen tyčku a nešťastný moment si připsal na konto 46 vteřin před druhou sirénou také brankář Vojtek, kterého téměř z poloviny kluziště propálil střelou ze zoufalství Jiruš.

S psychikou Ocelářů to přesto nezacloumalo a ve třetím dějství vystupňovali pohyb i agresivitu. Odměnou jim byl gól Tomase, pro kterého vydřel puk Vůjtek a slovenský forvard jen postrčil kotouč do prázdné klece. Jak těžko ovšem domácí náskok získali, tak lehce o něj málem přišli. V oslabení ujel Pabiška a Vojtek proti němu uspěl možná jen díky faulu Pácala. Rozhodnutí měl na holi v oslabení Martynek, na Hniličku však ani on nevyzrál. Liberečtí v závěru promarnili i další přesilovku a k vyrovnání jim nepomohla ani minutu a půl dlouhá hra bez gólmana.

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Korhoň (Frolo), 16. Skořepa (Martynek), 47. Tomas (Vůjtek) - 26. S. Procházka, 40. Jiruš (Čermák). Rozhodčí: Homola - Šátava, Pešek. Vyloučení: 9:6, navíc Vojtek - Čutta oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2787.
Sestavy:
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Vůjtek, Polanský, Tomas - J. Štefanka, Peterek, Pavelek - Steber, Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Čutta, Krstev, Rýgl, Kočí - Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, V. Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - Hruška, Pabiška, S. Procházka. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.