Budějovice si z Plzně odvážejí sedmibrankový příděl

PLZEŇ

Lasselsberger Plzeň rozstřílel v úterý českobudějovický Mountfield 7:2. Západočeši se otřepali z nedělního debaklu od Vítkovic a zažili svůj nejproduktivnější večer sezóny. Jihočechům naopak nevycházelo téměř nic. Za prostupnou obranou navíc stál nejistý Chábera. Hráči Lasselsbergeru tak mohou stále živit naději na postup do play-off.

Domácí začali aktivněji a budějovický gólman Chábera musel při přesilové hře Plzně zlikvidovat dvě prudké střely Cartelliho od modré čáry. Poté putoval na trestnou lavici naopak domácí Benák, pasivně hrající hosté však paradoxně inkasovali. Po přečíslení dva na jednoho totiž Fabuš ideálně přihrál Matějovskému a ten elegantním forhendovým blafákem otevřel skóre.

Po vedoucí brance ovšem domácí polevili v koncentraci a hosté se jim postupně herně vyrovnali. Výsledkem byl vyrovnávací gól Brabence, který po chytré výměně kotouče s Hüblem pálil do odkryté branky. Domácí ale šli o tři minuty později znovu do vedení zásluhou Důrase, který ranou bez přípravy z mezikruží trefil přesně pravý horní roh Cháberovy svatyně. Nadšeně hrající domácí navíc pět sekund před první přestávkou skórovali potřetí, když v přesilové hře překonal Cháberu Divíšek nahozením zpoza branky.

V úvodu prostřední části domácí se štěstím přežili oslabení, během něhož orazítkoval Hudec pravou Málkovu tyčku. Další přesilovku ovšem hosté znovu nezvládli a po chybě Gřegořka vstřelil Divíšek při samostatném úniku čtvrtou branku domácích. O minutu a půl později ale snížil na rozdíl dvou branek Šimánek, který se nejlépe zorientoval na brankovišti.

Nadšeně hrající domácí získali zpět tříbrankový náskok při přesilové hře, když nejprve přežili přečíslení tří na jednoho a z následného protiútoku skóroval střelou mezi Cháberovy betony Vampola. O 25 sekund později našel Šindel přihrávkou zpoza branky Adamského a ten střelou švihem překonal nejistého Cháberu.

Za stavu 6:2 se tak místo něho do branky postavil zkušený Turek. Hosté definitivně ztratili zápas po skvělém zákroku Málka, který vyrážečkou zlikvidoval šanci Kutláka v závěru druhé třetiny.

Závěrečná část se za rozhodnutého stavu hrála pouze z povinnosti. V jejím úvodu vysunul Čech dlouhou přihrávkou Vampolu a ten nedal Turkovi šanci perfektně provedeným bekhendovým blafákem. Hosté poté ještě dvakrát nastřelili konstrukci Málkovy branky. Závěr utkání domácí ozdobili řadou povedených akcí bez důraznějšího zakončení a gólového efektu.

Lasselsberger Plzeň - Mountfield Č. Budějovice 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Matějovský (Fabuš), 16. Důras (Čakajík), 20. Divíšek (Cartelli), 29. Divíšek (Ludvík), 36. Vampola (Matějovský), 37. Adamský (Šindel), 43. Vampola (V. Čech) - 13. Brabenec (V. Hübl), 30. Šimánek (L. Květoň). Rozhodčí: Jebavý - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení 2:0. Diváci: 4444.
Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, V. Čech, Pulpán - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.
České Budějovice: Chábera (37. Turek) - Macháček, Gřegořek, Toman, Vydarený, Mucha, Kutlák, Vágner, od 42. navíc Bolf - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Vak, Kotrla - Šimánek, Mertl, Sailer - od 25. navíc L. Květoň a od 38. Červený a Gulaš. Trenéři: Jandač a Kupka.