Slavia ukončila dlouhou domácí neporazitelnost Varů

KARLOVY VARY

Také ve čtvrtém utkání hokejistů Karlových Varů a Slavie v této sezóně zvítězil hostující tým. Pražané v úterý na západě Čech vyhráli těsně 3:2 a uštědřili soupeři první domácí porážku téměř po čtvrt roce. Předtím naposledy Karlovy Vary na svém ledě podlehly 22. října Českým Budějovicím.

Už ve druhé minutě zahrozil zblízka slávista Bednář, ale Mensator, který nastoupil po delší odmlce způsobené zraněním, byl na místě. Ovšem ve čtvrté minutě po bezchybné přihrávce Beránka překonal gólmana Energie ranou do horního růžku Hlavačka. Vzápětí během karlovarské přesilovky lapil brankář Pražanů Hronek hezký pokus Milana Procházky. Domácí v prvních deseti minutách nevyužili dvě přesilovky, i když odhodlání a tempo hře nechyběly.

Ve druhé polovině úvodní třetiny se vyložené šance nerodily a při ostatních střelách byli oba brankáři pozorní. Až v 19. minutě mohl vyrovnat Tvrdek, ale tečovaný puk šel přes branku.

V úvodu druhé části projel karlovarskou obranou Bednář a po narážečce se Supem nekompromisně zvýšil na 2:0. Ve 26. minutě šel na trestnou lavici Hlavačka a už po pěti vteřinách přesilovky přesně zamířil Košťál po přihrávce Dobroně. V polovině zápasu mohl vyrovnat Skuhravý, ale pálil do Hronka, při závaru před brankou Slavie pak opět netrefil přesně Skuhravý.

Ve 36. minutě byl podruhé za sebou vyloučen domácí Dobroň a diváci začali na led házet kelímky. V přesilovce Pražanů upravil střelou do horního rohu branky na 3:1 Rataj. Pak dostaly Karlovy Vary výhodu 93 vteřin dlouhé hry pět na tři, ale dvojnásobnou přesilovku odehrály nevýrazně. Ačkoliv po dvou dějstvích bylo brankáři Hronkovi připsáno o 12 zásahů víc než domácímu Mensatorovi, na ukazateli skóre svítil stav 1:3.

Ve třetí třetině domácí bojovali a jejich velkou snahu korunoval ve 48. minutě úspěšnou dorážkou Kumstát. Domácí poté zůstávali v tlaku, v 50. minutě postupoval sám na Hronka Skuhravý, ale puk poslal přímo do slávistického gólmana. V dalších minutách hosté velký nápor Karlových Varů ustáli. V čase 58:25 musel na trestnou lavici Tomica, domácí požádali o oddechový čas a odhodlali se ke hře šest na čtyři. Kýžený efekt však nepřišel.

Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Košťál (Dobroň), 48. Kumstát (Skuhravý) - 4. Hlavačka (Beránek), 22. Bednář (Sup), 37. Rataj (Graňák). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc Tvrdek (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3420.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - M. Dvořák, Skladaný, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič - Zucker, Chrenko, Kuběna. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Slavia: Hronek - Kadlec, Drtina, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Dlouhý, od 41. navíc Kubeš a L. Havel. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.