Pardubice rozdrtily Vítkovice a posunuly se na třetí místo

PARDUBICE

Vítkovice nastřílely v posledních pěti zápasech devětadvacet branek, v úterý však na pardubickém ledě střelecky propadly. Východočeši deklasovali rozjetého soupeře v poměru 7:2 a minimálně do středeční dohrávky 41. kola Sparta - Vsetín se posunuli na třetí místo tabulky.

Obrana hostí odolávala až do okamžiku, kdy se po přesné přihrávce Čecha zblízka prosadil Čaloun. Pardubičtí měli od začátku velkou převahu, ale v koncovce byli nepřesní, nebo jejich šance likvidoval pozorný Pinc. Hosté se předčasně radovali v polovině první třetiny. Sudí jejich vedoucí branku, která byla dosažena rukou, po konzultaci s videorozhodčím neuznal.

Pro další vývoj utkání byl důležitý úvod druhé dvacetiminutovky. Domácí se nejprve ubránili ve třech proti čtyřem a vzápětí udeřili při další přesilové hře soupeře. Blažek si dvakrát vyměnil puk s P. Sýkorou a vstřelil druhý gól.

Druhý klíčový moment přinesla 35. minuta. Pardubický gólman Lašák si bravurně poradil s nájezdem Kropáče, o malý moment později se na druhé straně podruhé gólově prosadil pardubický Čaloun. Na první gól Vítkovic měli Východočeši drtivou odpověď, během čtyřiadvaceti vteřin přidali další dvě branky a bylo rozhodnuto.

Moeller Pardubice - Vítkovice Steel 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 18. Čaloun (M. Čech), 28. Blažek (P. Sýkora), 35. Čaloun, 44. Píša (Pivko), 45. P. Sýkora (Lašák), 53. F. Mrázek (Cetkovský), 56. Andrašovský (Píša) - 44. Ovčačík (Hubáček), 59. T. Káňa (Kropáč). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Kostka. Vyloučení: 11:11, navíc M. Čech a Blažek (Pardubice) oba 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7640.
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, M. Šeda, M. Čech, Linhart, Čáslava - P. Sýkora, Pucher, M. Hlinka - Čaloun, Pivko, Andrašovský - F. Mrázek, Cetkovský, Ondřej - Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Říha a Rohlík.
Vítkovice: Pinc (45. M. Novotný) - Barinka, Ovčačík, Kuboš, Gulaši, Jasečko, Chmelíř - Weissman, Burger, Hubáček - Irgl, Tomášek, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Mikula, Hamrák, Klimek. Trenéři: Fryčer a Bolek.