Budějovice stáhly náskok Liberce na jediný bod

VSETÍN

V přímém souboji o čelo tabulky se utkali ve 42. kole hokejové O2 extraligy druhé České Budějovice s vedoucím Libercem. Ve strhující bitvě Budějovice téměř celý zápas prohrávaly brankou Nováka ze druhé minuty utkání, ale závěr patřil domácímu kapitánovi Sailerovi, který dokázal utkání otočit.

Sailer nejprve tři minuty před koncem vyrovnal po vyhraném Šimánkově buly a poslal zápas do prodloužení. V jeho první minutě pak tvrdou ranou rozhodl o tom, že Budějovice stáhly ztrátu na vedoucí Liberec na jediný bod.

Dramatická bitva se odehrála také v Litvínově. Hosté ze Sparty se rychle ujali tříbrankového vedení, ale Litvínovu patřila druhá třetina, když dokázal vyrovnat. Ve třetí části padlo po jedné brance na každé straně a zápas nerozhodlo ani prodloužení. V samostatných nájezdech pak uspěli pouze hostující Ton s Kratěnou a zajistili tak Spartě druhý bod.

Hokejisté Pardubic nestačili v domácím prostředí překvapivě na Kladno. Vše podstatné se odehrálo ve třetí třetině a zejména v závěru utkání. Skóre otevřel ve 42. minutě domácí Mrázek, ale za šest minut vyrovnal Hluchý. Smrtící ránu pak dostaly Pardurdubice v 59. minutě Kuchler. Vítězství hostů potvrdil ještě do prázdné branky Bělohlav.

Zlín naděloval v Sazka aréně

Slávisté v Sazka aréně odmítli možnost upevnit si šesté misto v extraligové tabulce a debaklem proti Zlínu umožnili svému soupeři se bodově dotáhnout. Domácím se nedařilo ve všech herních činnostech, zatímco Zlín podporovaný výborným Murínem v brance, postupně navyšoval náskok až na konečných 0:4.

Velmi vyrovnané utkání viděli diváci ve Znojmě, kam přijeli hokejisté Třince. A bavit se mohli především výkony obou brankářů, kteří drželi bezbrankový stav až do 54. minuty. To jedinou brankou utkání zajistil tři body Znojmu ve dvojnásobné přesilovce Kříž.

Vsetínu se nepodařilo na vlastním ledě přerušit nepříznivou sérii šestnácti utkání bez výhry. Oslabené Karlovy Vary moravany nijak nešetřily a uštědřily jim debakl 5:1.