Tipsport extraliga

Sailer rozhodl o výhře Budějovic nad Libercem

19. ledna 2007 20:30 - Budějovice

Budějovickým hrdinou se stal kapitán Sailer, který nejprve necelé tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal a po 63 vteřinách ukončil prodloužení.

Vstup Liberce do zápasu byl ale impozantní, už ve 2. minutě Šachl našel Nováka, který přejel modrou čáru, vypálil a Turkovi puk prošel do branky - 0:1.

Jihočeši se dlouho snažili marně o vyrovnání. V závěru druhé části jedinečnou možnost propásl Mertl, jehož bekhend skončil těsně vedle horního rohu branky Liberce.

Domácí fanoušci pak zklamaně zahučeli, když zkraje třetí třetiny napálil tyč Hniličkovy branky obránce Gřegořek. V závěru jim ale připravil extatické chvíle Sailer.

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Brzy jsme inkasovali, ale závěr se nám povedl."

Josef Paleček, trenér Liberce: "My měli štěstí na začátku a soupeř na konci. Mrzí nás to."

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Sailer (Šimánek), 62. Sailer (Brabenec) - 2. V. Novák (Šachl). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:8, navíc Zíb (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).
Sestavy:
České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Mucha, Vydarený, Vágner, Kutlák, Bolf - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Mertl, Vak, Kotrla - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Červený, Gulaš. Trenéři: Jandač a Kupka.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Kočí, Čutta, Krstev, Rýgl - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Dušek, Víšek - Vaic, Šachl, V. Novák - S. Procházka, Pabiška, O. Hruška. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.