Kříž rozhodl o zisku bodů pro Znojmo

ZNOJMO

V zápase týmů usilujících o účast v play-off zajistil Znojmu tři body necelých sedm minut před koncem obránce Kříž, který prostřelil Vojtka v přesilovce pět na tři od modré čáry.

V zápase týmů usilujících o účast v play-off zajistil Znojmu tři body necelých sedm minut před koncem obránce Kříž, který prostřelil Vojtka v přesilovce pět na tři od modré čáry. Hned v úvodu se ocitl v šanci domácí Padělek, ale třineckého gólmana nepřekonal. Pak naopak znojemský Trvaj dvakrát vychytal Vůjtka.

Na začátku prostřední části měli Znojemští výhodu dvou přesilových her, hosté ovšem několik závarů před svou brankou i s trochou štěstí ustáli. Poté čaroval na druhé straně Trvaj, jenž zlikvidoval těžké střely Tesaříka a Kolusze. Střetnutí nabíralo na obrátkách, v koncovce byli ovšem hráči obou mužstev dlouho bezzubí.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se Jihomoravané v pohodě ubránili při Chvátalově vyloučení. Potom sice nedopravil zblízka puk za Vojtkova záda Dopita, ale v dvojnásobné početní převaze se trefil Kříž, který ve Znojmě hostuje z prvoligové Olomouce. Orli si už jednogólové vedení v pohodě pohlídali, sami naopak mohli ještě zvýšit.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "V důležitém zápase jsme byli šťastnější, podařilo se nám dát aspoň jeden gól."

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "V bojovném utkání se nám vůbec nevedly přesilovky a nakonec jsme sami v oslabení bohužel inkasovali."

Znojemští Orli - Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 54. Kříž (Tvrdík). Rozhodčí: Šindler - Čech, Chytil. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 2863.
Sestavy:
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Meidl, J. Svoboda, V. Říha (37. Beroun). Trenéři: Hořava a Votruba.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Frolo, Kroupa, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Štefanka, Peterek, Pavelek - Vůjtek, Polanský, Tomas - Hašek, Kolusz, Steber. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.