Litvínov si veze z Liberce desetibrankový debakl

Težkou ránu dostali hokejisté Litvínova v boji o účast v play-off hokejové extraligy. Pokud odjížděli do Liberce v naději, že se jim podaří urvat nějaký veledůležitý bodík, jedou místo toho domů s ostudou a těžce pošramoceným sebevedomím. Vedoucí tým tabulky totiž nasázel severočechům na cestu málo vídaný desetibrankový příděl.

V boji o šesté místo tabulky zajišťující přímý postu do play-off uspěli hokejisté Zlína i podruhé na ledě soupeře.  Po páteční výhře na Slávii uspěli Medvědi překvapivě i v Pardubicích. A opět v tom měla prsty nová posila ze Slovenska Róbert Tomík. Ten opověděl na rychlou úvodní branku  Pardubic dvěma rychlými zásahy během dvou minut a vedení pak hosté už do konce zápasu nepustili, přestože se Pardubicím ještě podařilo utkání zdramatizovat.

Překvapivý výsledek se zrodil v Třinci, kam zavítal Vsetín, který překvapivě zvítězil 3:1. Velkou zásluhu na tom měl brankář hostů Štefl, kterého překonal pouze třinecký obránce Radim Tesařík dorážkou vlastní střely.

Procházkův hattrick udržel Kladno v desítce

V důležitém utkání porazilo Kladno Vítkovice 4:3 brankou Martina Procházky v prodloužení a před nejbližšími pronásledovateli tak udrželo postavení mezi týmy postupujícími do play-off. Martin Procházka vstřelil během zápasu hattrick a dostal se tak do čela tabulky kanonýrů soutěže.

Hokejisté Karlových Varů zdolali České Budějovice 4:2 a bodově se dotáhli na čtvrté Pardubice. Třemi body za dvě branky a jednu přihrávku se postaral o úspěch Energie její kapitán Václav Skuhravý. Mountfield sice v druhé třetině smazal dvoubrankovou ztrátu, ale v 53. minutě vstřelil vítěznou branku Michal Dvořák a v power play jistil výhru Skuhravý.

Plzeň porazila Znojmo 4:2 a udržela si reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů soutěže. Dvěma góly se na výhře Západočechů podílel nejlepší klubový střelec Jakub Šindel. Lasselsberger i díky výbornému výkonu brankáře Málka vyhrál již popáté za sebou na domácím ledě a přiblížil se svému dnešnímu soupeři na rozdíl šesti bodů.