Vsetín v Třinci po dvou měsících vyhrál

TŘINEC

Vsetín po 17 kolech znovu v extralize vyhrál. Třinec se snažil, ale s výtečným gólmanem Šteflem si neporadil, úspěch slavila valašská bojovnost a přímočarost.

Hostující tým začal s ohromnou chutí a ve své druhé přesilovce jej premiérová trefa Ostrčila v extralize poslala do vedení. Oceláři špatně kombinovali a nemohli chytit správné tempo, navíc v 9. minutě se báječně trefil Sabol. Až poté zlepšili o play-off bojující Třinečtí pohyb, jenže to zase pálili šance, tu největší zahodil J. Daneček.

Snížení zařídil po 46 s druhé třetiny Tesařík, obrat se však nekonal, protože Oceláři netrestali fauly hostů. Vůjtek ani Hašek na Štefla nevyzráli, jenže pak se málem prosadili hosté, třetí gól R. Hubáčka neplatil pro Fadrného postavení v brankovišti. Domácí snaha se v závěru změnila v křeč a při power play se odrazem o mantinel trefil lotyšský útočník Darzinš.

Jiří Juřík, trenér Třince: "Takhle se k zápasu nepřistupuje, od začátku bylo znát podcenění. Možná přijdou i nějaké postihy."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Povedený úvod hráče přesvědčil, že jde uspět. Vyhráli jsme určitě zaslouženě."

Oceláři Třinec - Vsetínská hokejová 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Tesařík (Vůjtek) - 6. Ostrčil (Dubec), 9. Sabol (Fadrný), 59. Darzinš (Fadrný). Rozhodčí: Jebavý - Chavrát, Kostka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 2259.
Sestavy:
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Frolo, Kroupa, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Vůjtek, Peterek, Pavelek - Steber, J. Štefanka, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Vsetín: Štefl - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Knebl, Stantien - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, Sabol, R. Hubáček. Trenéři: Vlach a Kopřiva.