Rubriky:

Tipsport extraliga

Říha mluvil o pardubické ostudě

23. ledna 2007 09:06 - PARDUBICE

Představa hokejistů Pardubic, že ze čtyř domácích zápasů v řadě vytěží dvanáct bodů, vzala rychle za své. Po snadné výhře nad Vítkovicemi sice zněla slova o prvním navlečeném korálku, jenže koncem týdne přišly porážky 1:3 s Kladnem a 3:6 se Zlínem.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Opakovaně jsme udělali ostudu před devíti tisíci fanoušky. Klíčoví hokejisté nesplnili taktiku, zahráli tak na půl plynu. Přístup mužstva mne zklamal, bude nutné si s hráči důrazně promluvit o tom, jak chápou své zaměstnání," prohlásil nespokojený trenér Miloš Říha, jehož svěřenci působili na ledě hodně odevzdaně. "Dvakrát měli přesilovku pět na tři a ani pořádně neohrozili bránu," hořekoval.

Hráči měli pocit, že bojovali, ale cítili bezradnost. "Dostávali jsme soupeře pod tlak, ale srážely nás velké chyby, po Kladnu nás i Zlín přečísloval a z brejků skóroval, to se nám doma nesmí stávat," litoval útočník Peter Pucher. "Když se mužstvo trápí, snaží se střílet z každé pozice. Puky se ale odrážely od brány daleko pryč a hostům to umožňovalo chodit do rychlých protiútoků," doplnil slovenský útočník, jenž přišel před Vánoci ze Znojma.

Říhu rozčílilo i Píšovo vyloučení do konce zápasu, bez váhání odpověděl: "Něco podobného se mu přihodilo už při minulém utkání se Zlínem, nepoučil se. Tady sice dvakrát dostal sekyru, podobnou situaci však musí ustát. Takhle to prostě nejde," tvrdil Říha s tím, že dnes proti Plzni chce od mužstva vidět naprosto odlišný přístup. "Mužstvo se musí vrátit na zem, vzít si z těch dvou nezdarů poučení a zapracovat na odstranění chyb," naznačil naštvaný kouč.

Stuchlík se tvářil veseleji

Mnohem spokojeněji se v neděli večer tvářil asistent zlínského trenéra Jaroslav Stuchlík, jehož svěřenci vydolovali z těžkých zápasů na Slavii a v Pardubicích plný počet šesti bodů a znovu se vmáčkli mezi šest nejlepších celků, které jsou v play-off a nemusí hrát předkolo.

"Vyhrál tým, který měl větší morálku a znovu skvělého Murína v brance. Právě tyto aspekty rozhodly už podruhé o našem stoprocentním zisku," glosoval Stuchlík nečekaná zlínská vítězství.

Kouči Hamé se ale nelíbilo třináct vyloučených v nedělním zápase. "Jsem nejemotivnější trenér extraligy, takže se raději nebudu vyjadřovat. Můžu jen říct, že ve Zlíně by se to nestalo. Vítězství nás stálo hodně sil, takže z něj mám radost, ale přitom mě bolí i hlava," tvrdil Ernest Bokroš.

VAN, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..