Drsná sebekritika! Prohru jsme zavinili my útočníci, počínali jsme si jako hovada, ví olomoucký střelec Ostřížek

18. února 2019 10:09 - Olomouc

Hokejisté Olomouce v duelu 45. kola extraligy se sousedem v tabulce Litvínovem třikrát vedli, ale tři body z duelu nevytěžili. Severočeši pokaždé dokázali vyrovnat a v prodloužení vítězství strhli na svou stranu. Kohoutům nepomohly ani dva góly útočníka Davida Ostřížka, který se vrátil do sestavy po jednozápasové pauze zaviněné nemocí.

 

Luděk Peřina, ČTK

Mrzí vás hodně, že jste zápas ztratili?

Určitě. A vůbec nejde o to, že jsem dal dva góly, ale o to, že jsme prohráli vyhraný zápas. Bohužel. Horší je, že to nebyla smůla. Zavinili jsme si to sami. Musíme to teď rychle hodit za hlavu a poučit se z toho.

Za stavu 3:1 vše vypadalo, že utkání máte pod kontrolou. Co se pak stalo?

Začali jsme hrát nahoru, dolů, a to v žádném případě nemůžeme. Obránci hrají už dlouho ve čtyřech pěti, a když to lítá tam a zpátky, tak je jen otázkou času, kdy někdo už nebude moci a udělá chybu. Zavinili jsme to my útočníci, že jsme hráli jako hovada. Musíme prostě pochopit, že obráncům je třeba pomáhat tím, že puky budeme jednoduše vyhazovat ze třetiny, a ne že jim budeme zavařovat ledabylými přihrávkami, které nám soupeř zachytí na modré a vrátí zpátky. To je základ, bez kterého se nikam nedostaneme.

Brankář Olomouce Branislav Konrád.

Luděk Peřina, ČTK

Dali jste dva parádní góly z přesilovek. Byly to nacvičené akce?

Ani ne. Vyplynulo to ze situací. Při prvním gólu se soupeři nepodařilo vyhodit puk, Galvas to výborně poslal dolů, prakticky jsme byli tři na jednoho a umíchali jsme to. U druhého gólu jsem dával žábu, tu vypíchli a potom jsme najednou jeli čtyři na dva do protiútoku, takže gól jsme dali z rozjetí. Tedy nic nacvičeného.

Přesilovky, to bylo však asi jediné pozitivum utkání, že?

Nemyslím. Kromě druhé desetiminutovky druhé třetiny to z naší strany nebylo špatné ani při hře pět na pět. A i v té jsme měli nějaké šance, které jsme nevyužili. Je to škoda. Musíme se podívat na video a soustředit se na úterý, protože už hrajeme o všechno.

Před reprezentační pauzou jste měli na jedenáctou příčku osmibodový náskok, postupně se však rozplývá. Je to důvod k znepokojení?

Ne. Pořád máme před sebou devět zápasů. To je 27 bodů. Do každého utkání půjdeme s tím, abychom vyhráli. Nesmíme si však počínat jako v neděli. V té souvislosti je dobře, že hrajeme hned v úterý. Jinak bychom se v tom zbytečně babrali. V pondělí si zatrénujeme a pak pojedeme na Spartu s tím, že se tam pokusíme něco urvat.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..