Liberec i díky dvěma gólům v oslabení vyhrál ve Vsetíně 3:0

Hokejisté Liberce splnili na ledě Vsetína roli favorita a v úterním 44. kole extraligy vyhráli 3:0. Poslední tým soutěže prakticky daroval lídrovi všechny body sám, když si úvodní dvě branky nechal vstřelit v rozmezí minuty a půl během své přesilové hry. Na straně Liberce dokázal Milan Hnilička potřetí v sezóně udržet čisté konto.

Domácí, kteří byli povzbuzeni překvapivým vítězstvím v Třinci, začali už bez Stantiena a Roba nebojácně. V první třetině nebylo vůbec znát, že na ledě posledních Valachů hraje lídr soutěže. Naopak to byli hráči Vsetína, kteří si vypracovali vyložené šance. Do prvního přečíslení se dostal Ostrčil, ovšem s jeho tvrdým pokusem si brankář Hnilička efektně poradil. Kopu štěstí měl o minutu později, kdy Grillův pokus z úhlu prošel mezi jeho betony a trefil jen tyč. Do největší příležitosti se Valaši dostali ve vlastním oslabení, kdy Dubec vyzval k sólu Fadrného, ovšem s jeho bekhendovým blafákem si gólman Liberce poradil.

O přestávce bylo asi v kabině hostí rušno. Do druhé části totiž nastoupil úplně jiný tým Liberce, než v úvodní dvacetiminutovce. Lepším bruslením a nasazením začali domácí přehrávat, vytvořili si řadu šancí, přičemž ty největší postupně spálili Víšek, Čermák, Pabiška a Procházka. Udeřili však v čase, kdy to domácí fandové vůbec nečekali. Ve 27. minutě se sice za katr odporoučel liberecký Pabiška, ale místo gólu na vsetínské straně přišly dva výpady Podkonického a Procházky, díky kterým Bílí Tygři vedli 2:0. Domácí tak inkasovali již 15. a 16. gól v oslabení v této sezoně.

Hostům narostla křídla, Vsetín se dostal do hlubokého útlumu. Navýšit náskok mohli hosté mimo jiné během 39 vteřin trvající přesilovky pěti proti třem, ale domácí Vehviläinen byl proti. V poslední třetině se hrál hokej nahoru - dolů. Domácí nesložili zbraně a pokoušeli se nejen o čestný úspěch, ale především zdramatizování zápasu. Definitivně zlomit odpor Valachů se Liberci podařilo v 52. minutě, kdy zmrazil všechny naděje domácích Pletka.

Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Podkonický (Jiruš), 29. S. Procházka, 52. Pletka (L. Čermák). Rozhodčí: Kubeš - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 1974.
Vsetín: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Knebl (41. Hrňa), Sabol - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, R. Hubáček, Davídek. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Kočí, Rýgl, Krstev, Čutta - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, V. Novák - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka - Dušek, Víšek. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.