Kladno i díky hattricku Ševce počtvrté v sezóně porazilo Spartu

KLADNO

Hokejisté Kladna porazili i počtvrté v letošní sezóně pražskou Spartu. Úřadující mistr nedokázal vyhrát na ledě Rabatu, i když vedl již 3:0. Domácí duel 44. kola i díky hattricku obránce Martina Ševce otočili a nakonec vyhráli 7:5.

Pražská Sparta představila ve středočeském derby novou posilu Roba, který se s číslem 15 po nejproduktivnějším hráči minulé sezony Janu Markovi postavil na křídlo první formace. A hned po dvaceti vteřinách mohl po zmatcích v obraně Kladna otevřít skóre, Orcta však překonat nedokázal.

Co se nepovedlo Robovi, zvládl ve čtvrté minutě Hlinka, jenž využil hned první přesilovou hru zápasu. Hra v početní výhodě, silná zbraň domácích, byla v první dvacetiminutovce doménou Sparty. Druhý gól přidal v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě Netík, jehož přihrávku srazil za Orctova záda jeho spoluhráč Zeman.

Kladno se snažilo zápas zkorigovat, často střílelo, ale Duba byl připravený. Nevyzrál na něj ani aktuálně nejlepší kanonýr soutěže Procházka. Hned v úvodu druhého dějství se opět dostal do šance Rob, ale ani tentokráte neuspěl. Stejně dopadl na druhé straně Horna. Když poté ve 27. minutě přidal třetí branku Vykoukal zdálo se, že Sparta letošní kladenský komplex poprvé zlomí.

Velký návrat

Domácí se však obdivuhodně do utkání vrátili. Půl minutu po brance úřadujícího mistra snížil po Benýškově chybě v rozehrávce Bělohlav a Kladno začalo kousat. Navíc se mu začaly dařit přesilové hry. Dva fauly Vykoukala potrestal Bělohlav a skákavým nahozením Ševc, obránce Rabatu ve 35. minutě navíc dokonal obrat, když po pěti vteřinách potrestal Hanzlíkův prohřešek.

Sparta tak za sedm minut přišla o luxusní vedení 3:0 a prohrávala 3:4. Středočechy nezastavilo ani nucené střídaní brankářů. V extralize debutující Cikánek se však na ledě zdržel jen minutu, než se po Tonově střele otřesený Orct vrátil na své místo. Série vyloučení domácích hráčů a následná přesilovka pět proti třem však hosty opět postavila na nohy. Z více než tříminutové výhody však vytěžili zásluhou Vykoukala pouze vyrovnání.

A hned na začátku třetí třetiny toho litovali. Krátce po vyrovnání počtu hráčů na ledě se totiž potřetí v zápase prosadil zblízka po Kuchlerově akci Ševc a vrátil domácím vedení. Poté nabídl rozhodčí Smeták dvojnásobnou početní výhodu i Kladnu a Rabat toho využil. Na 6:4 zvyšoval Martin Procházka, jenž se tak dočkal jubilejního 30. gólu v sezoně. Sedm minut před koncem normální hrací doby duel zdramatizoval po samostatné akci Langhammer, ale vyrovnat se Spartě nepovedlo. Při závěrečné power play inkasovali hosté posedmé, Gardoň doklepl puk po Paterově střele do tyče.

Rabat Kladno - Sparta Praha 7:5 (0:2, 4:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 28. Bělohlav, 30. Bělohlav (Patera), 33. Ševc (Patera), 35. Ševc (Patera), 42. Ševc (Kuchler), 46. Martin Procházka (M. Havel), 60. Gardoň (Patera) - 4. J. Hlinka, 10. Netík (O. Kratěna), 27. Vykoukal (P. Ton), 39. Vykoukal (P. Ton), 53. Langhammer (Tabaček). Rozhodčí: Smeták - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:9, navíc Černošek, Vykoukal (oba Sparta) oba 10 min. Využití: 4:3. Diváci: 3490.
Kladno: Orct (31.- 32. Cikánek) - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, J. Mrázek (41. Hájek), Zeman - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Rudovský, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.
Sparta Praha: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Rob - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Hromas - Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.