Zlínu se nepodařilo ve Znojmě zkompletovat sbírku výher venku

ZNOJMO

Až samostatné nájezdy rozhodly v urputné bitvě o úterním vítězství Znojma nad Zlínem 2:1. Rozhodující byl připsán útočníkovi Michalu Tvrdíkovi. Zlínu chybělo jedenáct minut k tomu, aby zkompletovalo bodovou sbírku a získalo v rozmezí pěti dnů třetí vítězství na ledě soupeře.

Hokejisté Hamé měli ve sněhové kalamitě problémy s dopravou a dorazili k Hostan aréně až v okamžiku, kdy už měli zápas začít. Po rychlém převlečení jim musela stačit necelá desetiminutovka k rozbruslení. Utkání začalo s pětatřicetiminutovým zpožděním, které bylo patrné hlavně na zlínském týmu. Hosté se dostávali jen pomalu do tempa, chyběl jim rychlejší pohyb. Zlínu se naskytla padesátisekundová přesilovka čtyři na tři, ale rozplynula se v nepřesných kombinacích. Iniciativnější Znojmo získalo sice územní převahu, ostřelovalo brankáře Murína, ten ale vynikal postřehem a kotouče s přehledem chytal.

Hned od druhé třetiny se průběh hry otočil. Zlín využil přesilovku k velkému tlaku na znojemskou branku. Při něm naopak prokázal své kvality domácí brankář Trvaj, na kterého neplatili ani střely do horních růžku, stejně jako rány po ledě. Trvaje sice překonal ve 35. minutě Kubiš, který se dostal k odraženému kotouči, ovšem trefil pouze tyčku znojemské branky.

Urputný hokej s oboustranně dokonalou defenzívou pokračoval i v třetí třetině. Bezbrankový stav prolomil jako první ve 49. minutě po Hamrlíkově přihrávce přesnou střelou do horního růžku znojemské branky Tomík, který po návratu do zlínského týmu vstřelil v posledních třech zápasech už čtvrtou branku. Z hubeného náskoku se ale hokejisté Hamé radovali pouze necelých pět minut. Po úniku z levé strany se podařilo Říhovi bekhendovou střelou překonat brankáře Murína a vyrovnat.

Hned na začátku prodloužení netrefil opuštěnou branku Zlína domácí útočník Růžička. Znojmu se v závěru nabídla při vyloučení Tomíka takřka dvouminutová početní výhoda, ovšem perfektně bránící hostující tým neinkasoval. V samostatných nájezdech bylo Znojmo stoprocentně úspěšné. Hned první nájezd proměnil Tvrdík a druhý Selingr. Naopak v týmu Zlína dostali přednost obránci, Hamrlík a Vosátko však na Trvaje nevyzráli.

Znojemští Orli - Hamé Zlín 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. V. Říha (Beroun), rozhodující nájezd Tvrdík - 49. Tomík (Hamrlík). Rozhodčí: Minář - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 2354.
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal, Mojžíš - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Meidl, V. Říha, J. Svoboda - od 31. navíc Vaškovič, D. Nedorost, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Vosátko, Lučka, Horáček, A. Novotný - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Kovář, Balán. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.