České Budějovice deklasovaly poslední Vsetín

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic porazili v pátečním utkání 45. kola extraligy Vsetín vysoko 7:2. Zpočátku se přitom schylovalo k překvapení, hráči posledního celku tabulky vedli po první třetině 2:0. Domácí se ale ve zbývajícím čase rozstříleli a vsetínským naložili sedm branek. Dva zásahy si připsali domácí útočníci Jiří Hašek a Viktor Hübl.

Zápasu předcházela malá slavnost, kdy ex-vsetínský Roman Stantien převzal dárkový koš a dres s číslem 600 při příležitosti dosažení stejného počtu startů v extralize, vedle něho byl obdarován také internacionál Jaroslav Pouzar, jemuž diváci vstoje zatleskali k 55. narozeninám a poděkovali mu za vhození čestného buly.

Domácí tým působil v prvních minutách nesourodým dojem a nebylo divu, neboť mu chybělo sedm hráčů základní sestavy. Za celou úvodní třetinu si Jihočeši vytvořili jedinou výraznější příležitost, ale Kutlákova střela ze tří metrů se neujala.

Hosté díky Fadrnému vystihli v osmé minutě špatnou rozehrávku Budějovic a Darzinš své sólo od útočné modré ve vlastním oslabení zakončil úspěšným blafákem. Valaši rovněž potrestali vyloučení Brabence, když ťukes tří hráčů před Cháberou zakončil Fadrný do odkryté branky. Darzinš a Dubec se poté proháčkovali budějovickou defenzivou, ale Chábera je vychytal.

Ve druhém dějství se karta obrátila. Nejprve Hašek v útočném pásmu přebruslil dvojici vsetínských hráčů a milimetrový pas od Šimánka přetavil ve svůj premiérový gól v budějovickém dresu. V polovině hrací doby bylo srovnáno. Po nevyužitých šancí Sailera a Květoně oklamal vyjetého vsetínského gólmana Hudec, z jehož přihrávky Hübl doklepával do prázdné branky. Obrat skóre dokonal znovu Hübl, jenž v přesilovce úspěšně pálil v prostoru mezi kruhy. Tentýž hráč při dalším střídání nastřelil tyčku. Po vyšachování vsetínské obrany zůstal před brankou volný Šimánek a zblízka přidal čtvrtý gól.

Povinný bodový zisk pojistil v úvodu třetího dějství obránce Gřegořek, jenž projel středem kluziště od vlastní modré čáry a překonal náhradníka Verliče. Chybu v obraně již zcela odevzdaného Vsetína vystihl zkušený Stantien, a po jeho zpětné přihrávce přidal Hašek svůj druhý gól. Dohrávalo se v exhibičním rytmu, střeleckou tečku obstaral povedeným bekhendem Mertl.

Mountfield České Budějovice - Vsetínská hokejová 7:2 (0:2, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Hašek (Šimánek), 30. V. Hübl (M. Hudec), 34. V. Hübl (Kutlák), 39. Šimánek (Kutlák), 45. Gřegořek, 50. Hašek (Stantien), 55. Mertl (V. Hübl) - 8. Darzinš (Fadrný), 13. Fadrný (Dubec). Rozhodčí: Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4968.
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Bolf, Kutlák, Mucha, Vydarený, Macháček, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Mertl, Sailer - Krajči, L. Květoň, Stantien - Gulaš, Červený, Hašek. Trenéři: Jandač a Kupka.
Vsetín: Vehviläinen (41. Verlič) - Mocek, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Sabol, R. Hubáček (13. Sakrajda) - Dubec, Fadrný, Darzinš - Haluza, J. Hruška, Suchý. Trenéři: Vlach a Kopřiva.