Tipsport extraliga

Liberec smetl Slavii, Zlín nezaváhal s Plzní

28. ledna 2007 19:36 - PRAHA

Hokejisté Liberce rozdrtili v nedělním 46. kole hokejové O2 extraligy pražskou Slavii, kterou porazili 7:2. V boji o šestou příčku uspěl Zlín, který porazil Plzeň. Vítkovice posílily své naděje na účast v play-off výhrou nad Spartou, Pardubice vydřely vítězství nad Třincem. V nedělním kole všechny zápasy vyhrály domácí celky.

Vedoucí Liberec hostil sedmou Slavii a pražskému celku poslední lednovou neděli pořádně otrávil. Hned z prvního útoku otevřel skóre Jiruš, do první přestávky bylo skóre 3:0 a na konci zápasu svítilo na časomíře skóre 7:2. Slávisté inkasovali pět gólů v oslabení.

Nedařilo se ani dalšímu pražskému týmu - Spartě. Zraněními oslabený výběr trenéra Výborného prohrál ve Vítkovicích 2:5, pět branek padlo ve druhé třetině. Na trefu Netíka odpověděli domácí Burger, Hubáček a Kropáč, po snížení Langhammera uklidnil domácí příznivce Jurečka a výsledek pečetil Jasečko. Sparta znovu střídala v zápase brankáře, tentokrát Salfický v 37. minutě vystřídal Dubu.

Pardubice se trápily s jedenáctým Třincem. Východočeši vedli už 3:0, ale Lukáš Říha ve 46. minutě vyrovnal na 4:4. Dvoubrankové vedení Moelleru zařídil Jan Čaloun, v závěru ale snižoval Skořepa. Víc už Oceláři nestihli a prohráli 5:6. Ve čtyřech utkáních obou soupeřů v sezóně padlo nevídaných 39 gólů, což je průměr téměř desti branek na zápas.

Plzeň bojovala ve Zlíně

Zlín neměl mít podle dlouhodobé statistiky problémy s Plzní, ale předposlední Západočeši se dlouho drželi. Ještě ve třetí třetině vedli, po vyrovnání Záhorovského rozhodl pět minut před koncem Pavel Kašpařík. Lasselsbergeru po porážce 2:3 tak nadále klesají šance na postup do play-off.

Znojmo porazili beznadějně poslední Vsetín 6:0, čistým hattrickem se o to zasloužil Aleš Padělek apáté čisté konto v sezóně získal Jiří Trvaj. Kladno porazilo Karlovy Vary díky trefě kanonýra Martina Procházky z 57. minuty.

46. kolo hokejové extraligy:
Zlín - Plzeň 3:2 ON-LINE
Branky: 2. Záhorovský, 46. Záhorovský, 55. Kašpařík - 11. Mazanec, 45. Důras.
Vítkovice - Sparta Praha 5:2 ON-LINE
Branky: 29. Burger, 33. P. Hubáček, 37. Kropáč, 43. Jurečka, 58. Jasečko - 26. Netík, 38. Langhammer.
Liberec - Slavia Praha 7:2 ON-LINE
Branky: 1. Jiruš, 12. Víšek, 18. Pabiška, 27. Zíb, 30. Podkonický), 38. Šachl, 47. Pletka - 21. Dlouhý, 58. D. Hruška.
Pardubice - Třinec 6:4 ON-LINE
Branky: 6. Koukal, 20. Havíř, 24. Rolinek, 33. Andrašovský, 52. Čaloun, 57. Čaloun - 27. Kroupa, 34. Hlouch, 38. Martynek, 46. Říha, 58. Skořepa.
Kladno - Karlovy Vary 3:2 ON-LINE
Branky: 2. Bílek, 28. M. Havel, 57. Martin Procházka - 2. Pech, 37. Dobroň.
Znojmo - Vsetín 6:0 ON-LINE
Branky: 17. Kříž, 27. D. Nedorost, 29. J. Svoboda, 31. A. Padělek, 36. A. Padělek, 40. A. Padělek.
Litvínov - Č. Budějovice 2:1 ON-LINE