Zlín vyhrál podruhé za sebou doma, tentokrát porazil Plzeň

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín vytěžili ze dvou domácích zápasů šest bodů. Po páteční výhře nad Kladnem si v neděli poradili i s Plzní, kterou porazili 3:2. V dresu vítězného týmu se dvěma zásahy blýskl útočník Martin Záhorovský, rozhodující trefu si připsal v 55. minutě centr Pavel Kašpařík.

Hned v první minutě se před plzeňskou brankou objevil domácí kapitán Okál, ale v dobré příležitosti nastřelil jen gólmana Hudáčka. Ten na další zlínskou střelu nedosáhl a už ve druhé minutě ho z křídla překonal Záhorovský. Nápor Hamé ještě umocnila přesilovka, domácí se však druhého zásahu nedočkali.

Západočeši prověřili brankáře Murína až v páté minutě, kdy nebezpečně pálil Šaffer, Matějovský pak svou šanci zahodil střelou nad. Zlín postupně přenechal soupeři aktivitu a to se mu vymstilo. Fabuš zachytil vyhození Novotného, na Divíškovu teč Murín ještě zareagoval, jenže střelu Mazance od modré čáry kvůli zakrytému výhledu už nedokázal zastavit a Plzeň se dočkala vyrovnání.

Hosté byli lepší i ve druhé třetině, ale naráželi na Murína. Nejprve Důras ve vlastním oslabení trefil v dobré pozici zlínského gólmana do masky, v přesilovce se neprosadil ani Fabuš. Stejný hráč spálil největší šanci v 35. minutě, kdy seděl na trestné lavici jeho spoluhráč Matějovský. Slovenský útočník najížděl sám na svého krajana v brance Hamé, udělal otočku, ale Murín puk po Fabušově bekhendovém zakončení stačil zastavit ještě před čárou. Zlín se dostal do potřebného tempa až v závěru prostřední části, během přesilovky se Hudáček zapotil hlavně při pokusech Tomíka a Rachůnka.

Ve třetí dvacetiminutovce stáhl zlínský kouč Bokroš sestavu na tři pětky, ale ve 45. minutě jeho tým inkasoval podruhé. Po rychlém protiútoku Murín vyrazil Benákovu dělovku a pohotový Důras poslal Západočechy do vedení. Hosté se radovali necelou minutu. Při signalizovaném trestu plzeňského hráče a v době, kdy na ledě ležel bolestivě nastřelený Pulpán, se podruhé v utkání trefil Záhorovský. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě, po střele Kubiše překvapil Hudáčka centr první zlínské formace Kašpařík. V závěru hosté odvolali gólmana, ale Murín při velkém tlaku odolal.

Hamé Zlín - Lasselsberger Plzeň 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Záhorovský (Leška), 46. Záhorovský (Hamrlík), 55. Kašpařík (Kubiš) - 11. Mazanec (Divíšek), 45. Důras (Benák). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Čakajík (Plzeň) 10 minut. Diváci: 4319.
Zlín: Murín - Vosátko, A. Novotný, Hamrlík, L. Galvas, Horáček, Lučka, Nosek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, Kovář, Rachůnek - M. Pšurný, Balán, Melenovský. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.
Plzeň: Hudáček - Čakajík, Derner, Benák, Mazanec, Nedoma, Pulpán - Fabuš, Divíšek, Šaffer - Důras, Kracík, Adamský - Vampola, Kubalík, Matějovský - Zelenka, Šindel, Laš. Trenéři: Kučera a Černý.