Střelecké probuzení Znojma odnesl Vsetín

Střelecký koncert ve druhé třetině podložený čistým hattrickem Aleše Padělka přinesl hokejistům Znojma v nedělním 46. extraligovém kole jasné vítězství nad posledním týmem tabulky ze Vsetína 6:0. Orli vstřelili v utkání svůj nejvyšší počet gólů v probíhající sezóně a brankář Trvaj si udržel v pátém zápase čisté konto.

Vsetín dostal hned v úvodu zápasu excelentní nabídku ke skórování, která patří k hokejovým raritám. Po pěti sekundách zasedl na trestnou lavici znojemský Selingr a hned za dalších pět sekund jeho spoluhráč Jareš. V téměř dvouminutové přesilovce pěti proti třem ale Valaši sice kombinovali v útočné třetině soupeře, brankáře Trvaje však mnoho neprověřili. Nečekaný úvod ovšem Znojmo rozhodil v koncentraci, nepřesně kombinovalo a do šancí se dostávalo jen zřídka. Po čtvrt hodině hry se však dostali i domácí hokejisté k přesilovce pěti proti třem a po Dopitově přihrávce otevřel obránce Kříž střelou od modré čáry skóre.

Obrat ve výkonu domácího týmu přinesla druhá třetina, v níž se sypal do sítě brankáře Štefla jeden gól za druhým. Za pouhé čtyři minuty vstřelilo Znojmo tři branky. Signál ke kanonádě dal čtvrtý útok Orlů, po Vaškovičově uvolnění se střelecky prosadil Nedorost. Než si vsetínský gólman Štefl vydechl, tak tahal ze sítě další kotouč po Svobodově střele. Vsetínští obránci nechávali soupeři dostatek prostoru nejen ke kombinaci, ale před brankou i k zakončení. V závěru druhé třetiny se blýskl za pouhých deset minut čistým hattrickem útočník Aleš Padělek.

Znojmo v poslední třetině polevilo ve střeleckém úsilí a hrálo více na kombinační krásu. Vsetín už neinkasoval, ale na vážnější odpor, který by vedl alespoň ke korigování výsledku, neměl síly.

Znojemští Orli - Vsetínská hokejová 6:0 (1:0, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kříž (Dopita), 27. D. Nedorost (Vaškovič), 29. J. Svoboda (Plášek), 31. A. Padělek (Haman), 36. A. Padělek (Kříž), 40. A. Padělek (Haman). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 2632.
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Němeček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Plášek, J. Svoboda, V. Říha - Beroun, Vaškovič, D. Nedorost. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vsetín: Štefl - Bobček, Šmach, Všetečka, Mocek, Stříteský, Andersons - Davídek, Sabol, Dubec - Näätänen, Fadrný, Darzinš - Haluza, J. Hruška, Suchý - Grill, Hrňa, Sakrajda. Trenéři: Vlach a Kopřiva.