Čechmánek pomohl Třinci přetnout sérii porážek

TŘINEC

Penaltovou výhrou nad Litvínovem přeťali v úterý hokejisté Třince sérii pěti porážek a dvoubodovým ziskem proti přímému konkurentovi si polepšili ve hře o účast v play-off. Ocelářům k úspěchu pomohl gólman Roman Čechmánek, jehož přestup ze švédského Linköpingu funkcionáři vyřídili pár minut před utkáním.

Začátek důležitého souboje režíroval Třinec v duchu svých představ. Výtisk nahodil puk na branku a jeden z projíždějících hráčů puk srazil do protipohybu gólmana Fialy. Po 127 sekundách byli domácí o gól vpředu.

Přestože Litvínov nezahájil šťastně, brzy se zmátořil. Na nohy hosty postavilo vyloučení Frühaufa. Hosté nebezpečně obléhali Čechmánka a Skuhrovec dokonce v šesté minutě málem vyrovnal, trefy však docílil z brankoviště a sudí Bolina ji neuznal. Čechmánkovi pak zatopil z otočky ještě Prorok, ale závěr prvního dějství byl opět ve vládě Ocelářů. Jedinečnou šanci ke zvýšení však promarnil po Peterkově nabídce Tomas a na Fialu nevyzrál ani agilní lotyšský novic Stals.

Jestliže nástup do utkání měl Třinec excelentní, úvod druhé části se mu hrubě nezdařil. Za 115 sekund se Chemopetrolu podařil dokonalý obrat a Čechmánek nebyl bez viny. Při vyrovnávací trefě Kubinčáka se špatně domluvil s obráncem, ještě horší to však bylo u druhého gólu, který Prorok vsítil nastřelením o gólmanův beton zpoza branky.

Třinec začala svírat křeč. Kouč Juřík míchal sestavou, jak se dalo, ale hmatatelný efekt žádný. Domácí své největší příležitosti propásli v přesilovkách. Říha rozezněl horní tyčku, Lotyš Stals pak křížným pasem nabil Výtiskovi, ale jeho ostrý projektil trefil Fialu. Ten zneškodnil i Tomasův průnik z levého křídla, a když už Frolo prostřelil chumel hráčů před Fialou, Bolina podruhé rozpažil na znamení postavení útočícího hráče v brankovišti.

Tvrdá dřina se však Ocelářům vyplatila. Solidní výkon v premiéře korunoval ve 43. minutě Stals, který po ledě překonal Fialu. Blíže ke zlatým bodům i tak měli Severočeši. Benda však ve vyložené šanci nastřelil Čechmánka a kuriózní hattrick pak završil rozhodčí Bolina, jenž Lukešův zásah potřetí v duelu neuznal pro postavení útočícího hokejisty v brankovišti.

Vítězství mohl Litvínovu na poslední chvíli zajistit Jánský, ale minutu před koncem ho ve vyložené pozici a před zakončením do prázdné branky fauloval Kroupa a uchránil pro Oceláře alespoň bod. Čím byl zápas dále, tím se lepšil i Čechmánkův výkon. Zákrok večera vytasil už v prodloužení proti Trávníčkovi. Domácí nakonec vytěžili dva body, když penaltovou loterii rozhodl prostějovský host Hlouch. Lukešovi v posledním nájezdu uskočil puk, takže Čechmánek ani nemusel zasahovat. Třinec poprvé v sezoně vyhrál utkání v nájezdech.

Oceláři Třinec - Chemopetrol Litvínov 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Výtisk (Skořepa), 43. Stals (Skořepa), rozhodující sam. nájezd Hlouch - 21. Kubinčák, 22. Prorok (Šlégr). Rozhodčí: Bolina - Čech, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2322.
Třinec: Čechmánek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Kroupa, Frolo, Frühauf - Stals, Skořepa, Martynek - Vůjtek, Peterek, Tomas - Hlouch, L. Říha, Pavelek - Korhoň, Štefanka, Steber. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Litvínov: R. Fiala - Šlégr, Hranáč, Gýna, Nikolov, L. Poživil, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Bednařík - Jánský, Lukeš, Trávníček - Kopecký, Sklenička, Černý. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.