Kladno vyhrálo v Plzni a posunulo se na osmé místo

PLZEŇ

Hokejisté Kladna zvítězili v úterním utkání 47. kola extraligy v Plzni 4:3 a polepšili si v boji o play off. Rabat se totiž posunul z desátého na osmé místo a na jedenáctý tým extraligy má náskok dvou bodů. Lasselsberger má pět kol před koncem už jen teoretickou naději na účast ve vyřazovací části, protože ztrácí už jedenáct bodů. Domácí inkasovali dvakrát při vlastní přesilovce.

Domácí, kterým již v sestavě chyběl po odchodu do Sparty Zelenka, vstoupili do utkání naprosto nekoncentrovaně. Od pohromy je v první minutě uchránil pouze gólman Hudáček, jenž reflexivně vyrazil pravým betonem teč Bělohlava. Poté se však odmlčelo také Kladno a hra plná nepřesností se odehrávala většinou ve střední třetině. Gólman hostů Orct musel poprvé vážněji zasahovat až proti tvrdé střele Fabuše.

Lépe bruslící Kladno nakonec získalo vedení díky povedené střele Horny pod horní tyčku, když celou akci vypracoval tvořivý Kalla. Domácí mohli srovnat během 86 vteřin trvající přesilovky pět na tři, Čakajík ale trefil od modré čáry jen tyčku Orctovy branky. V době kdy už hráli hosté ve čtyřech, vyrobil minelu za svojí brankou Hudáček a Patera skóroval po příhře Procházky do odkryté klece vteřinu před první sirénou.

Prostřední část začali domácí povedenou přesilovkou. Fabuš totiž vypálil z dorážky od levého mantinelu a Orct překvapivě nestihl zareagovat. Hosté najednou dokonale vypadli ze hry a po rychlé akci Plzně musel Orct na poslední chvíli vytěsnit střelu Fabuše.

Hostům nepomohla ani tradiční zbraň v podobě přesilovky a naopak během ní po bekhendové dorážce Vampoly ztratili dvoubrankové vedení. Těsně po polovině zápasu ovšem hosté také udeřili v oslabení, když nového muže v domácí svatyni Štelmacha překonal pohotovou dorážkou Procházkovy bomby Patera. S domácími inkasovaná branka výrazně otřásla a v poslední minutě druhé třetiny navíc hosté přidali čtvrtou branku. Mladý gólman Štelmach totiž propustil mezi betony slabou střelu špatně krytého Bílka.

Závěrečná část se zpozdila kvůli výpadku osvětlení, na hře domácích to však nebylo znát. Naopak hosté v defenzivě vůbec nestíhali a Orct musel v rychlém sledu zastavit nebezpečné pokusy Kubalíka a Důrase. Domácí se tak dočkali až při přesilové hře, kdy se Derner trefil prudkou střelou po ledě od modré čáry. Následně mohl vyrovnat Divíšek, jeho teč ale Orct zázračně vyrazil lapačkou za zády mimo svou branku. Domácí dokonce v závěru hráli power play, hosté ovšem se štěstím těsné vedení udrželi.

Lasselsberger Plzeň - Rabat Kladno 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Fabuš (Čakajík), 29. Vampola, 47. Derner (Vampola) - 11. Horna (Kalla), 20. Patera (Martin Procházka), 32. Patera (Martin Procházka), 40. Bílek (Gardoň). Rozhodčí: Levonen (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 4016.
Plzeň: Hudáček (21. Štelmach) - Nedoma (22. Pulpán), Mazanec, Benák, Derner, Cartelli, Čakajík - Důras, Šindel, Adamský - Fabuš, Divíšek, Šaffer - Vampola, Kubalík, Kracík. Trenéři: Kučera a Černý.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Evan - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Hluchý, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.