Liberec slavil vítězství díky povedenému závěru

LIBEREC

Hokejisté Liberce zdolali na domácím ledě Vítkovice 3:1 a připsali si tak již pátou výhru za sebou. O svém úspěchu rozhodli ve třetí třetině, kdy otočili nepříznivý vývoj utkání. O vyrovnání se postaral Václav Pletka a obrat dokončil dvěma góly kapitán Severočechů Stanislav Procházka.

Hosté však dlouhou dobu houževnatě odolávali a ukázali, jak se hraje o účast v play off. Hráli velmi disciplinovaně v obraně, dlouho nepouštěli Liberec do gólových šancí a opírali se o spolehlivého brankáře Pince. V první třetině měli dokonce více ze hry a Liberec se musel od 17. minutě přesně 90 vteřin bránit v oslabení tři proti pěti. Brankář Hnilička však domácí tým podržel.

Ve druhé třetině se Hnilička ještě vytáhl proti střele Káni k tyči, od poloviny zápasu už ale získal iniciativu Liberec. Útočník Pletka měl na holi gól v 35. minutě, ale netrefil se podle svých představ. V závěru prostřední části se však při přesilovce po vyloučení Krsteva dostaly do vedení Vítkovice. Puk se dostal před branku a útočník Burger si pohrál s Hniličkou - zamíchal s pukem, aby ho poté umístil bekhendem přesně do horního rohu branky.

V poslední části hry ale hosté nevydrželi narůstající nápor vedoucího týmu tabulky. Ve 48. minutě srovnal při přesilovce Pletka, když usměrnil do branky puk, který se k němu odrazil od zadního mantinelu. V 53. minutě doputovala skákavá přihrávka k libereckému kapitánovi Stanislavu Procházkovi, a ten vstřelil vítěznou branku. V 58. minutě pak Procházka po přihrávce obránce Žabky uzavřel skóre na 3:1. Závěrečná hra hostí bez brankáře k zvratu výsledku nevedla.

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 48. Pletka (Jiruš), 53. S. Procházka (Rýgl), 58. S. Procházka (Žabka) - 38. Burger (Jurečka). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7, navíc Pinc (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3969.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Žabka, Krstev, Čutta, Rýgl, Kočí - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Dušek, O. Hruška. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, S. Hudec - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Vala, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Klimek, Tomášek, Köhler. Trenéři: Fryčer a Bolek.