Útočník Čech rozhodl o výhře Zlína v prodloužení

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín porazili v domácím prostředí Energii Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku utkání 48. kola extraligy vstřelil útočník Martin Čech devět vteřin před uplynutím 65. minuty a připsal si tak již druhou trefu zápasu.

Od začátku zápasu byli aktivnější Západočeši, kteří velmi často stříleli na gólmana Murína. Paradoxně šli ale do vedení domácí, Skuhravý totiž nedokázal po ráně Dobroně dorazit puk do prázdné klece a z protiútoku si Záhorovský blafákem vychutnal brankáře Sáblíka.

Karlovy Vary se poprvé prosadily v 11. minutě, na konci ukázkové kombinace byl útočník Skladaný, který se trefil přesně mezi Murínovy betony. Slovenský gólman ve službách Hamé inkasoval v první třetině ještě jednou, hosté otočili po šikovné teči Straky. Vyrovnání měl na hokejce Leška, jenže jeden z protihráčů jeho pokus zblokoval.

Po chybné rozehrávce Rachůnka ve vlastním obranném pásmu mohl zvýšit Procházka, z úhlu však minul Murínovu branku. I přesto se ale hráči Energie dočkali dvougólového náskoku, když se Dvořák dostal před beka Lučku a po skrumáži puk nakonec skončil za brankovou čárou. Zlínští hokejisté se trápili, za soupeřem zaostávali především v pohybu, ovšem se štěstím dokázali vstřelit kontaktní gól. Nosek od modré čáry trefil Čecha a od jeho nohy se kotouč dostal za Sáblíkova záda.

Ve 46. minutě zlepšující se tým Hamé dokázal srovnat, když po nahrávce Kováře zblízka skóroval Kašpařík. Třetí trefa domácí nabudila a Sáblík se musel hodně činit, aby svému týmu udržel alespoň remízu. V 60. minutě mohl rozhodnout Pech, jenže Murín byl na místě.

V prodloužení měl blízko ke čtvrtému zásahu domácí Kašpařík, jenže kotouč z jeho hole skončil na levé tyči. V době, když už oba týmy spíš myslely na samostatné nájezdy, Sáblík vyrazil střelu Novotného k Čechovi, který svým druhým gólem ukončil napínavý duel.

Hamé Zlín - Energie Karlovy Vary 4:3 v prodloužení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Záhorovský (Tomík), 30. M. Čech (Nosek), 46. Kašpařík (Kovář), 65. M. Čech (A. Novotný) - 11. Skladaný (Řezníček), 15. Straka (Duben), 26. Dvořák (Straka). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4747.
Zlín: Murín - Vosátko, Lučka, Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek, navíc od 21. Kovář, Balán, R. Pšurný, od 41. M. Pšurný. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Straka, Skladaný - Pech, Chrenko, Milan Procházka, navíc od 21. Ustrnul. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.