Litvínov - Chomutov 4:2Verva nastoupila s nejmladším kapitánem v historii extraligy

20. Raška 0 : 1
22. Raška 0 : 2
26. Jindra 1 : 2
27. Jícha 2 : 2
29. Bartoš 3 : 2
59. Strejček 4 : 2

Hokejisté jedenáctého Litvínova se rozloučili se sezonou v závěrečném 6. kole skupiny o umístění v extralize výhrou nad předposledním Chomutovem 4:2. Verva nastoupila stejně jako Piráti v sestavě převážně s juniory. Za vítěze skórovali hned při debutu v extralize David Jindra a Dan Bartoš. Piráti vstoupí v pátek do baráže o udržení doma proti Kladnu.

Litvínovský Robin Hanzl

V dresu Chomutova, jehož většina kádru s potýká od poloviny týdne se střevními potížemi, si po páteční premiéře beků Beneše, Seemanna, Štochla, Šuráně, Váchala a útočníků Chlána, Ouřady, Pecha, Jana Svobody a Vrhela dnes odbyl extraligovou premiéru v ofenzívě také šestnáctiletý Josef Koláček.

Litvínov při loučení se sezonou také nechal odpočívat řadu opor a dal příležitost juniorům. Debut v nejvyšší soutěži si odbyli gólman Pejsar, obránci Baláž, Háva, Viedemann a v útoku vedle Bartoše a Jindry také Stehlík. V play out už si připsali premiéru také Drašar a Berka.

'Céčko' měl při absenci Trávníčka na dresu při svém 37. duelu v extralize poprvé Jan Myšák a ve věku 16 let a 273 dní se stal nejmladším kapitánem v historii extraligy.

Bleskový obrat domácích

Domácí se v první třetině ubránili při Hávově trestu a Litvínov mohl jít do vedení v 19. minutě, ale Drašar trefil horní tyč. Z vedení se radovali 54 sekund před první pauzou Piráti, když Šuráňův pokus od modré čáry tečoval Raška.

Po 83 vteřinách druhého dějství překonal Pejsara z pravého kruhu opět Raška. V 26. minutě se radoval hned při prvním startu v extralize z branky Jindra, jehož ideálně uvolnil bekhendem při rychlém brejku Bartoš.

Za 37 sekund smazali domácí ztrátu, když se po Havelkově přihrávce prosadil Jícha. V 29. minutě pak otočil stav další debutant Bartoš, který vyzrál na Lukeše střelou z levého kruhu.

Litvínov si držel těsný náskok a pojistky se dočkal 94 sekund před koncem, kdy Lukeše překonal z pravého kruhu po Svobodově přihrávce obránce Strejček.

6. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 4:2 (0:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. D. Jindra (Bartoš, Viedemann), 27. Jícha (M. Havelka), 29. Bartoš (D. Jindra, Viedemann), 59. Strejček (P. Svoboda) - 20. Raška (Šuráň, Šťovíček), 22. Raška (Šťovíček, D. Zeman). Rozhodčí: Bejček, Veselý - Ganger, Špringl. Vyloučení: 1:2, navíc Háva - Blaha oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3075.
Litvínov: Pejsar - Viedemann, L. Doudera, O. Baláž, Strejček, Háva, Březák - P. Svoboda, Myšák, L. Stehlík - Jurčík, M. Hanzl, Helt - Berka, Bartoš, D. Jindra - Jícha, M. Havelka, Drašar. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a J. Beránek ml.
Chomutov: Š. Lukeš - Blaha, Beneš, D. Zeman, Váchal, Štochl, Seemann, Šuráň - Ouřada, Chlouba, Koblasa - Gut, A. Raška, M. Svoboda - T. Koblížek, Chlán, T. Koláček - J. Svoboda, P. Pech, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.