Slavia posílila svou pozici, Litvínovu se play-off vzdaluje

Hokejisté pražské Slavie opět o něco posílili své šance na přímou účast ve čtvrtfinále play-off O2 extraligy. Po reprezentační přestávce porazili ve 49. kole soutěže Litvínov 3:0 po brankách Hrušky, Bednáře, a Beránka. Po zápase, který příliš hokejové krásy nepobral, drží Slavia šesté místo - poslední, které zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále.

Hned v úvodu se měl hostující brankář Hübl co ohánět při příležitostech Červenky a Bednáře. Další nápor Slavie vzápětí potvrdil Sup, který trefil tyčku. Po sedmi minutách hry se osmělil i Litvínov - Trávníček tvrdě pálil z levého kruhu, Jánský nepříjemně střílel z druhé strany. Jednoduchost hry předvedl ve 14. minutě David Hruška. Sebral puk, a sotva přejel modrou čáru, napálil jej k tyči litvínovské branky. Krátce poté ještě Prorok vyrovnal na nastřelené tyče.

Na začátku druhé části Bednář krásně uvolnil do volného prostoru najíždějícího Hlavačku, ten ale sám před Hüblem přestřelil. Ze stejné pozice, ale z druhé strany střílel Doležal, tentokrát byl litvínovský gólman pozorný. Festival slávistických šancí však pokračoval dál. Sup se dostal do úniku, ale před jedním z litvínovských beků nedokázal nabrat rychlost a zakončit. Jako třetí se pak sám před Hüblem objevil Červenka, ale stejně jako předtím Hlavačka přestřelil branku.

Podobně nedokázal seřídit mušku ani Prorok při litvínovské přesilovce v úvodu třetí třetiny. Během stejné početní výhody naservíroval Benda puk z pravé strany před branku na úplně volného Poživila, ale Hronek zasáhl výborně. Druhou branku zápasu vstřelil Bednář při přesilovce v 51. minutě, když se přesně opřel do přihrávky Hlavačky.

Hronek pak výborně vychytal šanci Lukeše před brankou, a nepřišel si na něj ani dotírající Prorok. Hosté naopak opět doplatili na svou nedisciplinovanost, tentokrát jejich vyloučení potrestal dvě minuty před koncem normální hrací doby Beránek.

Slavia Praha - Chemopetrol Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Hruška (Graňák), 51. Bednář (Hlavačka), 58. Beránek (Kadlec). Rozhodčí: Smeták, Mikula. Vyloučení: 5:7, navíc Hranáč (Litvínov) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.
Slavia Praha: Hronek - Graňák, Žižka, Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík - Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Dlouhý - Vondrka, Doležal, Sup - Malát, Kubeš, Havel. Trenér: Vladimír Růžička.
Litvínov: Hübl - Hranáč, Šlégr, Gýna, Poživil, Punčochář, Skuhrovec - Prorok, Reichel, Jenáček - Trávníček, Lukeš, Branda - Kubinčák, Benda, Jánský - Sklenička, Kopecký, Bednařík, Rindoš. Trenéři: Jaroslav Hübl a Petr Rosol.