Jihočeši porazili v přímém souboji o druhé místo Pardubice

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 49. extraligovém kole v přímém souboji o druhé místo v tabulce Pardubice 3:2, přestože prohrávali již 0:2. Rozhodující gól vstřelil v přesilové hře v 59. minutě obránce Lukáš Bolf.

Od úvodního buly se jiskřilo v pásmu Pardubic, gólman Lašák ale své spoluhráče podržel. Ve druhé minutě po chybě Havíře pálil z pravé strany Mertl, o minutu později neuspěla dvojice Brabenec - Hübl, neujala se ani Sailerova střela při vyloučení Tomana. Pak přišli ke slovu hosté, v obrovské šanci se však neprosadil Havíř. V 15. minutě prokličkoval před padajícího Cháberu obrovitý Mrázek, ale zbytečnou kličkou navíc se sám zbavil možnosti skórovat. Ranou ze tří metrů poté Lašáka vystrašil Hudec a při trestu Pivka budějovický Šimánek doslova odmítl otevřít skóre.

Ve druhém dějství měl budějovický brankář, který opět nahradil zraněného Turka, plné ruce práce, ale poradil si s bombou Koukala a vyřešil i samostatný průnik Sýkory. Při hře čtyři na čtyři napřáhl od modré Havíř a proti jeho střele tečované Pucherem byl již Chábera bezmocný. Když zadáci Toman s Vagnerem svými fauly nabídli hostím 64 vteřiny přesilovky pět na tři, pálil znovu od modré Havíř a hosté vedli 2:0.

Zakřiknutí Jihočeši se probudili ve chvíli, kdy Brabenec ve středním pásmu zachytil laciné vyhození soupeře, zavezl puk do třetiny a bekhendem posunul najíždějícímu Hüblovi, jenž zblízka snížil. Před druhou sirénou měli slibné příležitosti ještě hostující Snopek a na protější straně Bolf s Hüblem. Z očekávané snahy Budějovic o vyrovnání pramenila pouze šance Šimánka, jemuž přihrával Stantien.

Na druhé straně byl stále v permanenci Chábera, jenž musel čelit nájezdu Koukala a zastavit i nabrusleného Sýkoru, který unikl při vlastním oslabení. Další nájezd nebezpečného Sýkory zlikvidoval jen za cenu faulu obránce Gřegořek a k menšímu trestu dostal za řečnění navíc desítku. O potrestání si brzy řekli také pardubičtí hráči a na domácí se v přesilovce čtyři na tři usmálo štěstí, když po rychlé akci Šimánek z pravé strany prostřelil Lašáka. Otočit vývoj zápasu mohli Hudec i Vydarený, ale tentokrát stálo štěstí při Lašákovi. Přísné vyloučení Havíře minutu před sirénou potrestal Bolf, jenž poslal do pardubické klece kotouč odražený po předchozí střele Sailera.

Mountfield České Budějovice - Moeller Pardubice 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Brabenec), 51. Šimánek (V. Hübl), 59. Bolf (Sailer) - 28. Pucher (Havíř), 32. Havíř (Pucher). Rozhodčí: Homola, Turčan - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Brabenec, Gřegořek (oba Č. Budějovice) oba 10 min., Čaloun (Pardubice) 10 min. a do konce utkaní. Využití: 2:1. Diváci: 6421.
Sestavy:
Česká Budějovice: Chábera - Macháček, Gřegořek, Toman, Bolf, Mucha, Vydarený, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Mertl, Sailer - Krajči, Stantien, Kotrla - Gulaš, L. Květoň, Hašek, od 21. min. navíc Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Šeda, Linhart - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Pucher, Pivko - F. Mrázek, Cetkovský, Ondřej - Andrašovský, Blažek, Koukal. Trenéři: M. Říha a Rohlík.