Znojmo porazilo Vítkovice až v samostatných nájezdech

ZNOJMO

Až po samostatných nájezdech porazili ve 49. extraligovém kole hokejisté Znojma Vítkovice 4:3. Souboj přímých soupeřů o desáté místo rozhodl Tvrdík, který byl nejproduktivnějším hráčem domácího týmu. V normálním hracím čase si posila z Pardubic na své konto připsala ještě jednu branku a asistenci. Znojmo sahalo po plném bodovém zisku, o který je připravil 48 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnávací brankou Barinka.

Citelně oslabené Znojmo, které kromě Erata postrádalo nemocné opory Hamana s Kotaškou, vsadilo na opatrnou defenzivní taktiku, která ale měla značné mezery. Chyby obránců stačil dlouho napravovat výborně chytající brankář Trvaj. Poprvé zachraňoval už po pěti minutách hry, když při přesilovce Orlů využili hosté chybu v rozehrávce, sólový nájezd Tomáška však znojemský brankář chytl.

Vítkovice spoléhaly více na kombinační souhru, dostávaly se častěji do šancí, chyběla jim ale přesnost v koncovce. Také domácí Orli měli výhodu sólového útoku, Svobodu ale před zakončením fauloval vracející se Jasečko. Teprve v závěru první třetiny dokázalo Znojmo vystupňovat svůj tlak a 33 vteřin před přestávkou se podařilo po Tvrdíkově akci Meidlovi protlačit kotouč do sítě.

Iniciativnější Vítkovice využily hned v úvodu druhé třetiny přesilovku pět na tři k vyrovnání. Burger chytře uvolnil na pravé straně obránce Jurečku, který pod Trvajovou lapačkou poslal kotouč do sítě. Orli stačili ale stejně rychle získat za necelé tři minuty náskok zpět. Z rychlého protiútoku Pláška po levé straně překonal brankáře Pince pohotovou střelou Svoboda. Urputně bojujícím hokejistům Vítkovic se podařilo z rychlého protiútoku i podruhé vyrovnat, úspěšným střelcem byl Vala.

Dopita se prosadil v nájezdech

Znojmo dokázalo v poslední třetině vystupňovat tlak i tempo. Na Pince se valil jeden útok za druhým. Domácí tým přehrával svého soupeře nejen rychlostí, ale i v osobních soubojích. Obrana Vítkovic pod tlakem chybovala a ve 49. minutě na Tvrdíkovu střelu po ledě z deseti metrů už Pinc nestačil reagovat.

Navzdory jednobrankovému náskoku pokračovalo Znojmo v tlaku a na dlouhé minuty nepustilo soupeře z jeho obranného pásma. Až v poslední minutě stačili hosté zaútočit a 48 sekund před koncem ke zklamání domácích hokejistů Barinka vyrovnal.

Inkasovaná branka nabourala psychickou pohodu znojemských hokejistů, kteří v prodloužení promarnili při vyloučení Krenželoka výhodu přesilové hry čtyři na tři. Znojmo v početní převaze nepřesně kombinovalo a nedostalo se do slibnější šance. Rozhodnou tak musely samostatné nájezdy. Tvrdík proměnil hned první nájezd Znojma a úspěch potvrdil Dopita, který byl třetím střelcem Orlů.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Meidl (Tvrdík), 27. J. Svoboda (Plášek), 49. Tvrdík (V. Říha), rozhodující nájezd Tvrdík - 23. Jurečka (Burger), 31. Vala (Krenželok), 60. Barinka (Irgl). Rozhodčí: Minář, Jonák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2913.
Sestavy:
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, J. Svoboda, Plášek - Tvrdík, Meidl, V. Říha. Od 41. min. navíc Beroun a Vaškovič. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Ovčačík, S. Hudec - E. Weissmann, Burger, Tomášek - Irgl, Vala, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Klimek, Mikula, Köhler. Trenéři: Fryčer a Bolek.