Kladno - Pardubice 3:5Kladno ztratilo dvoubrankové vedení, Pardubice mají záchranu na dosah

60. Hovorka 3 : 5

Hokejisté Pardubic vyhráli v 8. kole baráže o extraligu na ledě Kladna 5:3 a mají tak na dosah udržení se mezi elitou. Dynamo otočilo zápas čtyřmi góly ve třetí třetině a ukončilo tak sérii pěti výher Rytířů. Sedmačtyřicetiletý majitel středočeského klubu Jaromír Jágr zaznamenal dva body, když dal v baráži už svůj pátý gól a připsal si asistenci. V dresu vítězů dali po dvou gólech Marek Hovorka a Patrik Poulíček.

Akrobatické číslo kladenského Petra Vampoly před brankářem Pardubic Milanem Kloučkem.

Hostující Východočeši sice už po 114 vteřinách otevřeli skóre, když Machala ideálně nabil Poulíčkovi, který zblízka nezaváhal, jinak byla ale první třetina zcela v režii Rytířů. Velké starosti dělala hostům především první útočná formace s Jágrem a Plekancem, jimž navíc velmi zdatně sekundoval i její třetí člen Zikmund.

Kladnu se podařilo vyrovnat už o 76 sekund později, když Jágr ve vlastním obranném pásmu posunul kotouč podél hrazení na rozjetého Zikmunda, který vzal na sebe koncovku přečíslení dvou na jednoho s Plekancem a nekompromisně zavěsil. V polovině osmé minuty přišla další velká Jágrova chvíle. Nejprve udržel puk v útočném pásmu, vzápětí si sprintem mezi kruhy řekl o nahrávku od Zajíce a ten ho vyslyšel - 2:1.

Kladenští pak měli i řadu dalších slibných příležitostí, vyhráli úvodní dvacetiminutovku na střely 16:6, ale Kacetl držel šance Východočechů nad vodou. Mimo jiné se blýskl i proti dalšímu svižnému pokusu Jágra z kruhu pro vhazování.

Hned v nástupu do druhé části zvýšil na 3:1 Strnad a Kladenští dál drželi taktovku utkání ve svých rukách. Ve 27. minutě Plekanec připravil šanci pro Říhu, na jehož zakončení bez přípravy bekhendem ale stihl zareagovat Klouček, jenž krátce předtím vystřídal v brankovišti Kacetla. Ve 38. minutě to byl opět Plekanec, který se proti němu ocitl v oslabení sám, stav se však nezměnil.

Zdánlivě poklidný zápas pro domácí zkomplikoval Poulíček snížením ve 43. minutě. Budík měl pak v oslabení na holi vyrovnání, jenže mířil pouze do boční sítě. V polovině třetího dějství, kdy se hosté bránili při dalším oslabení, napřáhl na modré čáře Nash, Klouček jeho ránu přizvedl a puk následně poskočil na horní tyčce.

Co se nepovedlo Budíkovi, zařídil Marosz v 56. minutě. Cikánek pak sice zachránil proti Machalovi, jenže v čase 58:14 nestačil na Hovorkovo zakončení. A byl to právě Hovorka, kdo také pojistil vítězství Dynama při kladenské power play.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Zikmund (Jágr), 8. Jágr (Zajíc, B. Nash), 21. J. Strnad (Vampola, Redlich) - 2. Poulíček (Machala), 43. Poulíček (Horký, Porseland), 56. Marosz (Budík), 59. Hovorka (Eklund, Rolinek), 60. Hovorka (Rolinek). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5, navíc Š. Bláha (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Kladno: Cikánek - B. Nash, Zajíc, J. Říha, Zelingr, A. Lakos, P. Hořava - Jágr, Plekanec, Zikmund - Redlich, Vampola, J. Strnad - Melka, Machač, Svedlund - Hajný, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.
Pardubice: Kacetl (25. M. Klouček) - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Porseland, Budík, od 21. navíc Nedbal - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Dušek, Rolinek - Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Marosz, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.